Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Capcom pracuje nad Resident Evil 3 Remake?

Nieoficjalne informacje.

Firma Capcom przygotowuje odświeżoną wersję Resident Evil 3, realizowaną na wzór nadchodzącego nowego wydania drugiej odsłony cyklu - wynika z nieoficjalnych informacji.

Jeden z użytkowników ResetEra w wątku poświęconym Resident Evil 2 Remake stwierdził, że trwają prace nad odnowioną edycją trzeciej części serii. Powołał się przy tym na pragnące zachować anonimowość źródła, które nie chciały przekazać dodatkowych szczegółów.

Oczywiście do powyższych informacji należy podchodzić z pewnym dystansem. Warto jednak zaznaczyć, że internauta w przeszłości dostarczał sprawdzonych informacji, ujawniając na przykład - przed oficjalną zapowiedzią - DLC do siódmej odsłony serii.

Poza tym niedawno starszy producent Capcomu - Jun Takeuchi - w rozmowie z Famitsu oznajmił, że firma rozwija obecnie tytuł, który zaskoczy fanów (dzięki, Wccftech). Być może chodzi właśnie o odświeżone Resident Evil 3. To o tyle prawdopodobne, że w sierpniu japoński wydawca potwierdził, że jest zainteresowany stworzeniem kolejnych remake'ów starszych gier.

Akcję trzeciej odsłony cyklu osadzono równolegle do wydarzeń z drugiej części. Gracze wcielają się w Jill Valentine - byłą członkinię jednostki specjalnej S.T.A.R.S. Bohaterka stara się uciec z Raccoon City, co utrudniają jej mutanty.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze