Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil 3 - stroje, przedmioty specjalne, jak odblokować, sklep

Co należy zrobić, by uzyskać dostęp do sklepu z przedmiotami.

Sklep to miejsce, w którym możemy wykupić za specjalną walutę gry, nazywaną po prostu punktami, stroje, przedmioty specjalne, a także broń. Ta funkcja zostanie odblokowana po pierwszym ukończeniu gry, na dowolnym poziomie trudności.

W Sklepie możemy zakupić przedmioty, które ułatwią nam rozgrywkę w kolejnych próbach ukończeniach gry, w tym także na najwyższych poziomach trudności, czyli koszmarnym i inferno. Warto zwrócić uwagę, że gra nie zabrania nam używania wykupionych przedmiotów, które nie tylko uproszczą rozgrywkę, ale także umożliwią znacznie skrócić czas potrzebny do ukończenia gry, co ma niebagatelne znaczenie podczas zaliczania najtrudniejszych trofeów i osiągnięć.

W Sklepie możemy zakupić:

  • stroje dla głównej bohaterki, które zmieniają jej wygląd;
  • przedmioty specjalne, dzięki którym ułatwimy sobie rozgrywkę, np. monety regenerujące zdrowie postaci lub zwiększające siłę ataku czy pomoc, dzięki której wytworzymy więcej amunicji, a także jeszcze kilka innych;
  • bronie, których nie odnajdziemy w grze; niektóre z nich maja bardzo ciekawe właściwości, np. nóż, który zadaje obrażenia od ognia albo pistolet, który ma nieskończoną amunicję.

Każdy przedmiot w Sklepie ma swoją wartość. Punkty (P) zdobywamy wykonując wyzwania, które narzuca nam gra. Wchodząc do opcji: Rekordy przejrzymy wyzwania zrealizowane i niezrealizowane, a także sprawdzimy stopień zaawansowania tych rozpoczętych. Znajdziemy tam również informację, ile punktów (P) zdobędziemy, zaliczając konkretne wyzwania.

Sklep oraz Rekordy znajdziemy w sekcji Bonusy w głównym menu gry. Rekordy (wyzwania) możemy sprawdzić także podczas gry, gdy wejdziemy do menu pauzy.

Następnie: Resident Evil 3 - trofea i osiągnięcia: lista, jak zdobyć, poradnik

Spis treści: Resident Evil 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Resident Evil 3 - Nemesis: jak walczyć, wszystkie walki

O autorze

Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze