Resident Evil 2 - gaszenie pożaru na dachu komisariatu

Jak pozbyć się ognia w płonącym wraku śmigłowca.

W trakcie kampanii i eksploracji kolejnych pomieszczeń związanych z komisariatem, w końcu trafimy na jego dach. Stanie się to w dalszej części opowieści, już po odwiedzinach podziemnego parkingu.

W pewnej chwili bohater będzie musiał dotrzeć na dach, na który dostanie się ze wschodniej części komisariatu. Po skorzystaniu z drabinki dojdzie do jej zniszczenia, a bohater spadnie na ziemię. Tuż obok niego znajduje się wbity w mur, mocno palący się wrak śmigłowca, który rozbił się podczas wcześniej fazy gry.

Ugaszenie go jest niezbędną czynnością, która umożliwi popchnięcie fabuły dalej. Jest to zadanie bardzo proste. Wystarczy zejść po stalowych schodach na dół. Znajdziesz się przed budynkiem kotłowni, z której wybiegnie kilku zombie. Rozpraw się z nimi, a następnie spójrz w lewo.

pozar

Na ścianie zobaczysz żółtą wajchę (1). Wystarczy do niej podejść i przestawić w lewą stronę. Kiedy to nastąpi wróć po schodach na górę i spójrz na dźwignię znajdującą się na narożniku na prawo od pożaru. Pociągnij ją, a po chwili woda zaleje ogień.

Dzięki temu będziesz mógł przejść przez drzwi z lewej i dotrzeć na korytarz, gdzie po raz pierwszy spotkasz niebezpiecznego Tyranta, znanego też jako Mr. X.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami