Bethesda zbanowała grupę graczy w Fallout 76 za homofobiczne ataki

Po uważnym zbadaniu sprawy.

Bethesda zbanowała grupę użytkowników Fallouta 76 za homoboficzne ataki na innych graczy.

Sprawę nagłośnił niejaki AJ, publikując nagrania z całego zajścia. Razem z przyjaciółmi spotkał innych wędrowców, a podczas rozmowy jeden z jego znajomych skomentował strój jednego z napotkanych graczy - mówiąc, że jest „uroczy”.

Przedstawiciel drugiej grupy (NathanTheHicc) skomentował, że „nie ma czasu na gejowskie rzeczy” i oddalił się. Później jednak wrócił z kompanami. Znaleźli AJ-a oraz jego znajomych, zapowiadając „eksterminację wszystkich gejów”.

Inne komentarze to między innymi „tak radzili sobie z wami nasi przodkowie i tak robimy my” czy „oczyścimy postapokaliptyczny świat z gejów”. Zaczęli atakować ofiary, kontynuując ich obrażanie.

AJ zgłosił sprawę do Bethesdy. Główny sprawca otrzymał na początku blokadę konta z grą na 3 dni, ale - jak twierdzą twórcy - „po dogłębnej analizie danych” zbanowano go na stałe, podobnie jak jego towarzyszy.

NathanTheHicc to licealista ze Stanów Zjednoczonych. Twierdzi, że nie przeprosiłby nikogo, nawet gdyby miał okazję, a całe zajście to tylko wynik „niewinnej niedojrzałości”.

Reklama

Skocz do komentarzy (7)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (7)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami