Red Dead Online - jak kupić i zdobyć złoto, mikropłatności

Co daje złoto i w jaki sposób ułatwić nim rozgrywkę.

W Red Dead Online istnieją dwa rodzaje waluty. Dolary to zwykły środek płatniczy, ale na koncie możemy mieć też złoto.

Ten cenny kruszec zdobywamy podczas rozgrywki, ale twórcy planują zaimplementowanie mikropłatności, które pozwolą kupić złoto za realne pieniądze.

Z tego poradnika dowiesz się, jak wyglądają mikropłatności w grze, jak kupić złoto oraz jakie korzyści daje posiadanie tej waluty.

Mikrotransakcje w Red Dead Online

Mikropłatności w nowej grze sieciowej Rockstar są związane ze złotem, którego będzie można używać do nabywania przedmiotów niedostępnych ze względu na ograniczenia dotyczące rangi postaci. Złoto można zdobyć na wiele sposobów oraz wydać na równie wiele rzeczy.

Jak zdobyć złoto

Niewielką ilość złota zdobywamy za każdym razem, kiedy kończymy misję. Cenny kruszec można też znaleźć podczas aktywności związanych z poszukiwaniem skarbu.

Niestety, taki sposób zbierania złota jest bardzo żmudnym i powolnym procesem. Czeka cię dużo tak zwanego grindu, czyli powtarzania tych samych czynności, aż do momentu, w którym będziesz mógł kupić chociażby wymarzoną broń.

z1

Czy złoto można kupić

Biorąc pod uwagę system mikropłatności z GTA 5, prawdopodobnie opcja kupienia złota za realne pieniądze pojawi się w momencie oficjalnej premiery Red Dead Online, czyli po wyjściu trybu z fazy beta.

Na tę chwilę mikrotransakcje nie są dostępne. Jedynym sposobem zdobycia złota jest więc ciężka praca.

Sztabki złota a samorodki złota

Podczas swojej przygody nie raz usłyszysz, jak postacie wspominają o samorodkach złota. Co to takiego i czym różni się od sztabek? Samorodki są dla sztabki tym samym, co grosze dla złotówki - potrzebujesz uzbierać 100 samorodków, by uzyskać jedną złotą sztabkę.

Zazwyczaj to właśnie niewielkie liczby samorodków są nagrodą za misję, ale może ci się poszczęścić i niewykluczone, że znajdziesz całą sztabkę.

z2

Co można kupić za złoto

Złota użyjesz głównie do zaopatrzenia się w nowe bronie, ubrania oraz wierzchowce. W katalogu, w którym przeglądasz przedmioty do kupienia, zobaczysz ilość złota, jaką kosztuje dana pozycja - zaraz obok standardowej ceny określonej w dolarach.

Nie wszystko będziesz mógł kupić w ten sposób, ale dzięki złotu zyskasz dostęp do ekwipunku zablokowanego przez zbyt niską rangę postaci.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami