Call of Duty: Black Ops 4 - najlepsze bronie

Karabiny i pistolety maszynowe.

Podobnie jak w innych częściach Call of Duty, również w Black Ops 4 możemy tworzyć własną klasę postaci (czyli w praktyce dobrać po prostu zestaw wyposażenia) po osiągnięciu 5 poziomu w trybie multiplayer. Powinno to nastąpić po rozegraniu kilku meczów.

Kiedy odblokujemy opcję Stwórz klasę, możemy dowolnie wybierać broń z różnych kategorii: karabinów szturmowych, pistoletów maszynowych, karabinów taktycznych, RKM-ów i karabinów snajperskich. Strzelby są w Black Ops 4 bronią drugorzędną.

Poniżej wskazujemy najlepsze naszym zdaniem rodzaje broni w nowym Call of Duty, z naciskiem na te, które najlepiej sprawują się w pierwszych godzinach gry. Opisujemy jednak też te, które odblokowujemy po wielu godzinach.

Jaką broń wybrać?

W Call of Duty: Black Ops 4 - w trybie multiplayer - otrzymujemy 20 rodzajów broni głównej. Jak zwykle, sporo zależy od osobistych preferencji. Nawet jeśli jeden karabin snajperski jest świetny, to nie każdy lubi korzystać z tego typu broni.

Mimo to, przygotowaliśmy krótkie zestawienie najlepszych broni, szczególnie na początek.

BO4poradnikNajlepszeBronie1

MX9

To pistolet maszynowy dostępny od początku, gdy tylko dostajemy opcję stworzenia klasy. Jednocześnie to, naszym zdaniem, najskuteczniejszy i najbardziej uniwersalny PM w całym Black Ops 4 (w trybie multiplayer, w Blackout już niekoniecznie).

Nie jest skuteczny na dalekim dystansie, ale gracze z wprawnym okiem mogą zlikwidować nawet oddalone cele, szczególnie po odblokowaniu odpowiednich celowników i długiej lufy. Najlepiej sprawuje się na średnich i bliskich dystansach. Doskonały, kiedy wyposażymy go w cechę szybkostrzelności.

Dopiero później, po 40 poziomie, możemy myśleć o wymianie tego pistoletu maszynowego na Cordite, albo też na Saug 9mm - ten ostatni jest już obiektywnie lepszy, ale otrzymamy do niego dostęp po wielu godzinach gry.

KN-57

Najbardziej uniwersalny karabin szturmowy w nowym Call of Duty. Odblokujemy go stosunkowo wcześnie, bo na 25 poziomie - powinno więc wystarczyć kilka godzin spędzonych w trybie multiplayer.

Ten karabin to odpowiednik AK-47, czyli popularnego „kałacha”. Sprawdza się świetnie właściwie na każdej mapie, a przy odpowiednim doborze dodatków, może sprawować się doskonale prawie na każdym dystansie.

Auger DMR

Zaskakująco szybkostrzelny karabin taktyczny, samopowtarzalny. Zazwyczaj wystarczą 3-4 pociski, by zlikwidować przeciwnika. Idealna alternatywa dla graczy, którzy nie lubią karabinów snajperskich, ale chcą zachować dystans.

Paladin HB50

To pierwszy karabin snajperski, dostępny od razu po odblokowaniu opcji tworzenia klasy. To też jednocześnie jedna z najlepszych broni w grze. Zabija wrogów jednym strzałem w okolice głowy (możemy nawet trafić w podstawę szyi, a przeciwnik i tak w większości przypadków zginie). Jeśli przeciwnik jest już nieco ranny, wystarczy nawet strzał w nogę.

Oczywiście styl gry snajperką wymaga przyzwyczajenia. Czas przycelowania jest długi w porównaniu do innych rodzajów broni, ale efekty dużo bardziej zabójcze.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami