W Forza Horizon 4 ponownie przeszukujemy świat gry w poszukiwaniu tablic premiowych gwarantujących bonusy różnego typu. Dzielą się one na dwa rodzaje: tablice wpływu oraz tablice szybkiej podróży.

Odnajdywanie pierwszych przyspiesza awans postaci, zaś drugie pozwalają nam szybkie przemieszczanie się do konkretnego punktu na mapie za mniejszą ilość kredytów. Im więcej znajdziek rozbijemy, tym mniej zapłacimy.

Niektóre z tablic znajdują się przy drogach, inne schowano za budynkami lub w środku lasu. Kilka z nich wymaga od nas pokombinowania (np. wybrania jak najmniejszego auta, by wcisnąć się w wąski przejazd lub wykonania skomplikowanego skoku).

Jeśli nie możesz znaleźć tablicy, nawet jeśli mapa pokazuje, że znajdujesz się w tym samym miejscu, być może znajdźka jest ukryta nieco niżej albo wyżej (w tunelu, pod mostem, na dachu budynku, itp). Warto odjechać kawałek i oznaczyć pozycję GPS, by dokładnie zlokalizować obiekt.

Jeśli nie chcesz samodzielnie szukać lokalizacji wszystkich tablic, możesz zakupić mapę skarbów, która odsłoni kolekcjonerskie elementy na planszy. Koszt mapy wynosi aktualnie 8,99 złotych i można ją otrzymać tylko za realne pieniądze.

Na poniższej mapie widać wszystkie tablice wpływu i szybkiej podróży rozsiane po planszy. Fioletowy znacznik oznacza tablicę jeszcze nie rozbitą. Szary punkt sugeruje, że tablicę już rozbiliśmy.

007

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Punkty widokowe to specjalne miejsca, w których możemy podziwiać krajobrazy i charakterystyczne miejsca. Odkrycie takich obszarów nagradzane jest punktami wpływu, dlatego warto ich szukać. Obszary świetnie nadają się również do robienia naprawdę ładnych zdjęć.

Na poniższej mapie zaznaczone zostały wszystkie punkty widokowe w grze. Fioletowy znacznik informuje, że punkt nie został jeszcze odkryty. Szary symbol informuje o już zaliczonym miejscu.

009

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

 1. Wiadukt Glenfinnan
 2. Ogrody Mortimera
 3. Jezioro Derwent
 4. Wodospady Whitewater
 5. Zalew Derwent
 6. Wioska Ambleside
 7. Wiatrak Broadway
 8. Biały koń z Uffington
 9. Farma wiatrowa Moorhead
 10. Zamek Bamburgh
 11. Pomnik Scotta Farma
 12. Wzgórze Arthur's Seat

Reklama

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

RekomendacjaForza Horizon 4 - Recenzja

Fenomenalna część kultowej serii.

Forza Horizon 4 - Horizon Life: tryby i opcje

Dołączamy do rozgrywki wieloosobowej i bawimy się z przyjaciółmi.

Forza Horizon 4 - dom aukcyjny, kupowanie i sprzedawanie samochodów

Nabywamy nowe auta w salonie i licytujemy na aukcjach.

Forza Horizon 4 - zapomniane wozy: wszystkie garaże (mapa)

Odnajdujemy garaże z zapomnianymi samochodami.

Fortnite drugim najpopularniejszym hasłem w serwisie Pornhub w 2018 roku

Żeński Bowser z Mario najczęściej szukaną postacią z gier.