Assassin's Creed Odyssey - jak werbować, czy można werbować najemników

Sposób na powiększenie załogi statku.

Niedługo po wypłynięciu z Wysp Kifalońskich i rozpoczęciu nauki kierowania statkiem w ramach zadania Podstawy żeglugi, a konkretnie w misji Program równości zatrudnienia nauczysz się sztuki werbunku.

Na czym to polega? Wystarczy nie zabijać przeciwników, tylko ich powalać (1). Do ogłuszonego rywala będziesz mógł następnie podejść i zwerbować go na członka statku. Każdy z nich zapewnia jakieś bonusy, a im silniejszym był rywalem, tym będzie cenniejszy.

Rywali najlepiej jest ogłuszać z zaskoczenia. Wystarczy zakraść się do danego przeciwnika i skorzystać z opcji ogłuszenia, a nie zabicia. Pamiętaj jednak, że jeśli pasek zdrowia rywala pokaże, że nie ogłuszysz go od razu, to będziesz musiał stanąć do regularnej walki.

Inną metodą na ogłuszanie przeciwników jest zdolność o nazwie Spartański kopniak. Jeśli skorzystasz z niej, kiedy rywal nie ma już zbyt dużo zdrowia, to zostanie wtedy ogłuszony. Należy jednak uważać, ponieważ, jeśli przeciwnik będzie już na skraju śmierci, to taki kopniak może go zwyczajnie zabić.

wy007

Werbować można praktycznie wszystkich przeciwników - od zwykłych żołnierzy, przez oficerów i dowódców fortów, kończąc na najemnikach.

Jedyny wyjątek stanowią Czciciele Kosmosa, których można tylko zabić.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami