Skip to main content

Assassin's Creed Odyssey - Czciciele Kosmosa: jak ich szukać, jakie są nagrody

Tajna organizacja, sposoby identyfikowania tożsamości, tajemnicze fragmenty ulepszające Włócznie Leonidasa.

Czciciele Kosmosa są tajną organizacją, z którą po raz pierwszy spotkasz się w trakcie kampanii fabularnej, a konkretnie podczas wykonywania misji głównej o nazwie Legowisko węża w rozdziale Strzeż się węży.

Podczas zadania trafisz na tajną naradę Czcicieli Kosmosa, gdzie będziesz mógł zdobyć na ich temat nieco informacji.

Okaże się, że to potężna organizacja starająca się wpływać na najważniejsze aspekty antycznego świata. Jej członkowie nie znają się wzajemnie, a swoje tożsamości ukrywają za specjalnymi, charakterystycznymi maskami.

Po zakończeniu wspomnianej wyżej misji w menu pojawi się nowa zakładka o nazwie Czciciele. Od tej pory będziesz miał dostęp do drzewka z informacjami na ich temat.

Dzięki niemu możesz na bieżąco sprawdzać wskazówki związane z odkrywaniem ich tożsamości, a w przypadku jej ustalenia, miejsca, gdzie dany kultysta się znajduje. Celem dodatkowym jest bowiem wytropienie i zabicie wszystkich Czcicieli Kosmosa.


Jak identyfikować i zabijać Czcicieli Kosmosa?

Sposobów jest kilka i są zależne od tego, w którym miejscu na „drzewku" znajduje się kultysta. Osoby z zewnętrznych kręgów są czasami bohaterowi znani. Im bardziej schodzimy do środka, tym trudniej ich zidentyfikować.

Aby to uczynić należy:

  • Wypełniać misje fabularne i dodatkowe - niektórzy czciciele są powiązani z pewnymi zadaniami z kampanii głównej oraz pobocznymi.
  • Zabijać czcicieli niższego rzędu - zdarza się, że niektóre osoby są ze sobą powiązane. Rozprawienie się z jedną (1) może aktywować wskazówkę, która pozwoli określić tożsamość kolejnego celu (2).
  • Korzystać ze wskazówek (3) - po najechaniu na niektóre portrety pojawią się wskazówki związane z danym czcicielem. Niektóre pozwolą na jego zidentyfikowanie od razu, natomiast w innych przypadkach będą jednym z tropów prowadzących do celu.

W przypadku czcicieli stojących wyżej w hierarchii (znajdujących się bliżej środka całego drzewka) należy najpierw rozprawić się ze wszystkimi kultystami z danej „gałęzi" (4) i dopiero wtedy będziemy w stanie zidentyfikować kultystę wyższego rzędu (5).

Po zidentyfikowaniu przeciwnika na mapie pojawi się miejsce jego pobytu. Wystarczy teraz udać się we wskazane miejsce i rozprawić się z rywalem (skrytobójczo lub w walce). Pamiętaj, aby po pokonaniu wroga potwierdzić jego zabójstwo (6).

Przed samym starciem warto jeszcze zapoznać się ze szczegółami danej postaci (7). Karty zidentyfikowanych czcicieli zawierają notatkę biograficzną, a także poziom danego rywala oraz nagrody, jakie otrzymasz za jego pokonanie.


Po co zabijać Czcicieli Kosmosa? Jakie są nagrody?

Głównym celem pozbywania się kultystów tej organizacji jest jej osłabienie, co wynika z kampanii fabularnej. Należy przy tym pamiętać, że sama eliminacja Czcicieli Kosmosa jest zadaniem dodatkowym.

Ponadto ma to wpływ również na samą rozgrywkę i rozwój bohatera. Za każdego zabitego kultystę otrzymasz nie tylko punkty doświadczenia i cenną nagrodę materialną, w postaci legendarnego przedmiotu, ale przede wszystkim jeden tajemniczy fragment.Uzbieranie kilku tajemniczych fragmentów pozwala z kolei ulepszać Włócznię Leonidasa w Kuźni Hefajstosa, do której docieramy podczas misji głównej o nazwie Przebudzone wspomnienia.

Zobacz także