Forza Horizon 4 - porównanie screenów ze zdjęciami szkockich krajobrazów

Autorstwa jednego z twórców gry.

Chris Trentham, jeden z artystów środowiskowych ze studia Playground Games, opublikował na Twitterze serię zdjęć różnych lokacji ze Szkocji, zestawionych ze screenshotami z Forza Horizon 4.

Deweloper zaprezentował w ten sposób, jak autentycznie odwzorowano niektóre obszary w grze. Widzimy między innymi Edynburg. Projektant jest zadowolony, że w Forzie nie zaimplementowano autobusów.

Nie zabrakło inspiracji górskim regionem Glen Coe ze Szkocji. Choć deweloperzy zmienili nieco układ dróg i ich wygląd, trudno nie zauważyć podobieństwa.

Jest także kamienny wiadukt, wykorzystywany między innymi w filmach o Harrym Potterze.

Artysta twierdzi też, że niektóre obszary w grze projektowano bez wzorowania się na konkretnych miejscach z Wielkiej Brytanii, ale i tak udało mu się znaleźć bardzo podobne widoki.

Forza Horizon 4 zadebiutowała niedawno na Xbox One i PC. Największą nowością w tej odsłonie cyklu są zmienne pory roku, zmieniające się w grze co tydzień.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami