Assassin's Creed Odyssey - Wielki przełom

Misja główna (rozdział Dług do spłacenia): Telemanos, statek, pokonanie Cyklopa, Barnabas.

Jest to kolejne zadanie wchodzące w skład rozdziału Dług do spłacenia. W poprzedniej misji o nazwie Całun Penelopy Elpenor poprosił o udanie się do pałacu Odyseusza i odzyskanie legendarnego przedmiotu.

Po powrocie z odnalezioną rzeczą, zleceniodawca nieoczekiwanie stwierdził, żeby bohater pozostawił sobie zdobyty przedmiot.

Od tej pory możesz korzystać z Całunu Penelopy, jak z części pancerza (jest to rzadki przedmiot ochraniający głowę).

  • Sugerowany poziom doświadczenia - 6

Jednocześnie Elpenor ma dla bohatera kolejne zadanie. Tym mężczyzna zapyta czy posiadamy statek. Naszym kolejnym celem będzie jego zdobycie.

Uwaga - przed przystąpieniem do tej misji warto uporać się z zadaniem zabicia najemnika Talosa. W innym przypadku w finalnej walce Talos dołączy do Cyklopa, co może ją mocno utrudnić.

018

Możesz też otworzyć obrazek z mapą w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Zacznij od udania się do Telemanosa (A), który zajmuje się tworzeniem statków. Początkowo nie będzie miał zbyt dobrych wieści, ale potem zasugeruje, że bohater może wykraść statek należący do Cyklopa.

Okaże się, że szef lokalnego gangu przebywa w osadzie na południu wyspy (B). Skieruj się na miejsce i podejdź do przeciwnika, co rozpocznie scenkę. Po jej zakończeniu dojdzie do dużego starcia, w którym musisz wyeliminować Cyklopa (1).

Istnieją dwie możliwości - najpierw możesz rozprawić się z ludźmi Cyklopa (albo w bezpośrednim starciu albo po ucieczce i wykańczaniu ich jednego po drugim), a potem nim samym. Druga, szybsza, ale bardziej ryzykowna opcja, to zaciągnięcie Cyklopa w odosobnione miejsce (np. na lokalny balkon) i zabicie go tam tak szybko, jak się da. Następnie zajmij się jego ludźmi.

Po walce uwolnij Barnabasa i pobiegnij z nim w bezpieczne miejsce, gdzie rozpocznie się rozmowa. Następnie wróć do portu (A), gdzie Barnabas zaoferuje statek oraz swoje usługi w pomocy przy podróżach morskich. W ten sposób zakończysz bieżącą misję i rozdział.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami