W najnowszym magazynie EDGE zamieszczono wywiad z Mel MacCoubrey - scenarzystką Assassin's Creed Odyssey. Według autorki, podczas przygody doświadczymy różnych emocji. Najciekawsze wypowiedzi zebrał portal WCCFtech.

MacCoubrey przekonuje, że opowieść o podróży bohatera potraktowano dojrzale, ale niektóre zadania będą związane po prostu z zabawą.

„Wiele gier wysokobudżetowych traktuje się bardzo poważnie, stosując ten sam, ponury ton na przestrzeni całej historii. W Assassin's Creed Odyssey mamy wielkie momenty związane z emocjami. Doświadczycie euforii i smutku” - mówi scenarzystka.

ac3
Będzie czas na śmiech i łzy

W wywiadzie poruszono też temat inspiracji przygody i kwestii korzystania z greckiej literatury antycznej. MacCoubrey twierdzi, że twórcy przyjrzeli się Królowi Edypowi (tragedii Sofoklesa), Lizystracie (komedii Arystofonesa) i oczywiście Odysei Homera.

Deweloperzy zastanawiali się, które teksty wpasują się do otwartego świata, a następnie wpłyną na bohatera lub bohaterkę.

Zobacz: Assassin's Creed Odyssey - Poradnik, Solucja

Assassin's Creed Odyssey zadebiutuje 5 października na PC, PlayStation 4 i Xbox One. „To znajoma rozgrywka z lepszym systemem walki” - napisaliśmy w naszych wrażeniach z rozgrywki.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz