W miniony weekend część graczy, którzy złożyli zamówienie przedpremierowe na Forzę Horizon 4 w wersji PC, otrzymali możliwość pobrania danych gry. Dzięki temu odkryto samochody, jakie trafią do tytułu.

Użytkownik forum Reddit o pseudonimie daten-shi twierdzi, że mimo ściągnięcia plików - o łącznej wielkości 90 GB - nie mógł uruchomić produkcji. Nie był też w stanie przejrzeć ich dokładnej zawartości, ponieważ były zablokowane przez Windows.

Dane pozwoliły jednak sporządzić listę ponad 450 zróżnicowanych pojazdów, które najprawdopodobniej pojawią się w grze. Wśród wymienionych aut są wozy takich marek, jak Aston Martin, Audi, BMW, Chevrolet, Ferrari, Lamborghini i Volkswagen.

Warto zaznaczyć, że zestawienie wydaje się niekompletne. Niewykluczone, że w ostatecznej wersji powstająca produkcja zaoferuje kilka dodatkowych samochodów, choć na oficjalne szczegóły trzeba poczekać.

Microsoft zapewne przedwcześnie umieścił pliki gry na swoich serwerach. Firma wie o pomyłce - na oficjalnym profilu serii na Twitterze przedstawiciele koncernu przyznali, że udostępnienie danych było „niezamierzone”. Podkreślają, że można je „bezpiecznie” usunąć.

Akcję kolejnej odsłony serii osadzono w Wielkiej Brytanii. Najważniejszą nowością są pory roku, które zmienią się raz w tygodniu, wpływając na wygląd otoczenia i jazdę. Gra położy również nacisk na zabawę sieciową - w trakcie rozgrywki spotkamy innych graczy, aczkolwiek nie zabraknie opcji zmagań w pojedynkę.

Forza Horizon 4 zadebiutuje 2 października.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki