Battlefield 2018 to Bad Company 3?

Sugeruje pracownik DICE.

Tegoroczny Battlefield nie został dotąd zapowiedziany, ale dotychczasowe nieoficjalne informacje sugerowały, że akcję gry osadzono w czasach II wojny światowej. Z nowych doniesień wynika, że produkcja to Battlefield: Bad Company 3.

Tak twierdzi Abbas Al-Rubaie, który podaje się za pracownika oddziału DICE z Los Angeles. Deweloper opublikował na Twitterze wpis, w którym ujawnił, że tytuł jest kolejną częścią podserii zapoczątkowanej w 2008 roku (dzięki, GamingBolt).

Deweloper nie przedstawił żadnych dodatkowych szczegółów i nie wiadomo, na ile jest wiarygodny. Profil mężczyzny śledzi jednak główne konto studia odpowiedzialnego za rozwój cyklu Battlefield, co może oznaczać, że rzeczywiście dysponuje prawdziwymi informacjami.

Co istotne, Al-Rubaie skasował wpis, gdy zaczął zyskiwać na popularności wśród internautów. To nie wszystko, ponieważ zablokował dostęp do publikowanych treści użytkownikom niezaakceptowanym przez projektanta, a z opisu zniknęła wzmianka o pracy dla DICE.

01
Kopia wpisu Abbasa Al-Rubaiego o Bad Company 3

Warto zaznaczyć, że w grudniu ubiegłego roku pojawiły się niepotwierdzone informacje sugerujące, że Battlefield: Bad Company 3 powstaje. Gra miałaby być osadzona w trakcie wojny wietnamskiej.

Trzy dni później z kolejnych doniesień wynikało, że tak naprawdę DICE równolegle pracuje nad dwoma częściami swojego cyklu. Twierdzono wówczas, że w tym roku ukaże się druga, rozgrywająca się w okresie II wojny światowej.

Potwierdzały to następne nieoficjalne informacje, wedle których tegoroczna część nosi roboczy tytuł Battlefield V, a akcję produkcji umiejscowiono w czasie największego konfliktu zbrojnego XX wieku. Niewykluczone jednak, że zmieniono plany i w najbliższych miesiącach ukaże się Bad Company 3.

Nowa odsłona serii strzelanek zadebiutuje w październiku, choć dokładnej daty premiery na razie nie ujawniono. Projekt powinien zostać zaprezentowany 9 czerwca podczas poprzedzającej start targów E3 konferencji firmy Electronic Arts.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami