Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowy Battlefield ukaże się w październiku

EA potwierdza opóźnienie Anthem do 2019 roku.

Tegoroczny Battlefield ukaże się w październiku - poinformowało EA w trakcie konferencji dla inwestorów. Miesiąc ten od lat stanowi okres premier kolejnych odsłon cyklu od DICE.

Dyrektor finansów w Electronic Arts, Blake Jorgensen, potwierdził też w rozmowie z dziennikarką Wall Street Journal, że Anthem zostało przełożone na 2019 rok - zgodnie z nieoficjalnymi doniesieniami.

Powodem takiej decyzji nie są jednak problemy z procesem produkcji, a chęć zapewnienia Battlefieldowi możliwie najlepszych warunków. EA najwyraźniej nie ma zamiaru powtórzyć sytuacji, która miała miejsce przy okazji debiutu Titanfall 2, które ukazało się zaledwie tydzień po Battlefield 1.

Ostatni Battlefield z II wojną światową to BF1943 z 2009 roku

Warto zaznaczyć, że tegoroczna część cyklu strzelanek od studia DICE może przenieść akcję do okresu II wojny światowej. To informacje od anonimowego twórcy z YouTube, który w marcu 2016 roku ujawnił istnienie Battlefielda 1.

Ten sam użytkownik ujawnił też wcześniej, że w DICE trwają prace nad wczesną wersją kolejnej odsłony serii Battlefield, która miałaby ukazać się w 2020 roku z podtytułem Bad Company 3 i przedstawić konflikt w Wietnamie.

Komentarze