Do premiery Kingdom Come: Deliverance został już tylko nieco ponad miesiąc, więc deweloperzy zdecydowali się ujawnić, jakie usprawnienia czekają na posiadaczy PS4 Pro i Xbox One X.

Silnik CryEngine nie słynie raczej z wysokiej wydajności na konsolach, a twórcy ze studia Warhorse korzystają ponadto ze starszej wersji, 3.8.6 (obecnie rozwijana jest odsłona 4). Ambitna produkcja RPG stawia dodatkowo na imponującą oprawę i bogatą roślinność.

1
Bogata roślinność może być problemem

Wszystko to wydaje się mieć przełożenie na odsłony konsolowe. Pomimo sporych możliwości, Xbox One X wyświetli maksymalnie rozdzielczość 1440p. Do tego usprawnienia w oświetleniu, cieniowaniu i zasięgu rysowania obiektów w porównaniu ze standardowym Xbox One.

Zobacz: Kingdom Come Deliverance - Poradnik, Solucja

- PS4 Pro to potężne urządzenie i staramy się wykorzystać pełnię możliwości każdej platformy, w ramach ograniczeń silnika CryEngine - tłumaczy Tobias Stolz-Zwilling ze studia Warhorse w rozmowie z serwisem WCCFTech, mówiąc o sprzęcie Sony.

- Głęboko zmodyfikowaliśmy silnik i jesteśmy zadowoleni z rezultatów. Ale, w porównaniu z Xbox One X, PS4 Pro wyświetli rozdzielczość 1080p i nieco niższą jakość globalnego oświetlenie i efektów cząsteczkowych - mówi.

Stolz-Zwilling dodaje, że na standardowych modelach PS4 i Xbox One osiągnięto rozdzielczość 900p. Na żadnym z systemów nie powinniśmy jednak liczyć na paletę barw HDR, która nie jest obsługiwana przez CryEngine 3.8.6.

Nie podano także docelowej płynności działania, lecz można bezpiecznie założyć, że na konsolach mowa o 30 klatkach na sekundę.

Kingdom Come: Deliverance ukaże się 13 lutego na PC, PS4 i Xbox One.

Reklama