Destiny 2: Klątwa Ozyrysa - jak zacząć, początek gry

Dostęp do Merkurego.

Dodatek Klątwa Ozyrysa do Destiny 2 jest już dostępny na wszystkich platformach. Oznacza to, że otrzymujemy aktualizację - ważącą ok. 6 GB - wprowadzającą nową zawartość. Odblokujemy ją jednak tylko, jeżeli zakupimy dodatek.

Cena DLC to ok. 86 zł. To pierwsze rozszerzenie będące częścią przepustki sezonowej.

Dodatek zakupimy w:

Curse of Osiris (nazwa oryginalna) wprowadza nowy wątek fabularny, który zabiera Strażników na Merkurego - tam rozgrywa się akcja dodatku. Otrzymujemy też nową strefę do eksploracji z wydarzeniem publicznym i prostymi patrolami.

Dodatek zwiększa maksymalny poziom bohatera do 25, a maksymalny poziom mocy do 330 punktów.

Dostęp do DLC

Zanim wybierzemy się na Merkurego, musimy ukończyć główny wątek fabularny podstawowej kampanii w Destiny 2. Zalecany poziom mocy dla pierwszej misji z dodatku to 200 punktów mocy. Radzimy, by poziom ten wynosił jednak co najmniej ok. 220 punktów - będzie łatwiej.

Aby rozpocząć fabułę dodatku, należy przenieść się do głównej mapy z planetami w Nawigatorze, a następnie odnaleźć i kliknąć Merkurego, by udać się do Nieskończonego Lasu - planeta znajduje się na samej górze, pośrodku. Po wciśnięciu przycisku, rozpocznie się przerywnik filmowy, a tym samym rozpoczniemy dodatek.

curse
Dodatek Klątwa Ozyrysa rozpoczniesz przenosząc się na Merkurergo - z głównej mapy gry

Po ukończeniu pierwszej misji fabularnej, zyskasz dostęp do nowej strefy publicznej na Merkurym, gdzie spotkasz między innymi handlarza - brata Vance'a. To u niego będziesz zwiększał reputację za aktywności na tej planecie.

Poza tym, będziesz mógł też zwiedzić pozostałą część obszaru, by - przykładowo - złupić zaginiony sektor (Lost Sector) albo wziąć udział w jedynym dostępnym wydarzeniu publicznym (public event).

Podczas zabawy w tym DLC nie spotkamy żadnych nowych rodzajów przeciwników. Zmierzymy się ze znanymi już kosmitami, a główni wrogowie to przedstawiciele Weksów.

Inne nowe elementy dodatku Klątwa Ozyrysa to:

  • ornamenty (zdobienia) broni
  • mapa do trybu PvP (na razie wyłącznie na PS4)
  • nowe rodzaje broni i elementów pancerza
  • dwa nowe Szturmy
  • nowy raid (w przyszłości)

Poza tymi nowościami, deweloperzy z Bungie będą cały czas przygotowywać kolejne poprawki i usprawnienia związane z systemem przedmiotów i rozwoju postaci. Zmodyfikowano już system doświadczenia po krytyce ze strony fanów.

W pierwszej połowie 2018 roku ukaże się drugie rozszerzenie - według nieoficjalnych doniesień związane ze sztuczną inteligencją Rasputin. Prawdopodobnie akcja tego dodatku zaoferuje nowe obszary na Ziemi.

Wszystkie dodatki będą ukazywać się równocześnie na wszystkich platformach.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami