Dodatek Klątwa Ozyrysa do Destiny 2 jest już dostępny na wszystkich platformach. Oznacza to, że otrzymujemy aktualizację - ważącą ok. 6 GB - wprowadzającą nową zawartość. Odblokujemy ją jednak tylko, jeżeli zakupimy dodatek.

Cena DLC to ok. 86 zł. To pierwsze rozszerzenie będące częścią przepustki sezonowej.

Dodatek zakupimy w:

Curse of Osiris (nazwa oryginalna) wprowadza nowy wątek fabularny, który zabiera Strażników na Merkurego - tam rozgrywa się akcja dodatku. Otrzymujemy też nową strefę do eksploracji z wydarzeniem publicznym i prostymi patrolami.

Dodatek zwiększa maksymalny poziom bohatera do 25, a maksymalny poziom mocy do 330 punktów.

Dostęp do DLC

Zanim wybierzemy się na Merkurego, musimy ukończyć główny wątek fabularny podstawowej kampanii w Destiny 2. Zalecany poziom mocy dla pierwszej misji z dodatku to 200 punktów mocy. Radzimy, by poziom ten wynosił jednak co najmniej ok. 220 punktów - będzie łatwiej.

Aby rozpocząć fabułę dodatku, należy przenieść się do głównej mapy z planetami w Nawigatorze, a następnie odnaleźć i kliknąć Merkurego, by udać się do Nieskończonego Lasu - planeta znajduje się na samej górze, pośrodku. Po wciśnięciu przycisku, rozpocznie się przerywnik filmowy, a tym samym rozpoczniemy dodatek.

curse
Dodatek Klątwa Ozyrysa rozpoczniesz przenosząc się na Merkurergo - z głównej mapy gry

Po ukończeniu pierwszej misji fabularnej, zyskasz dostęp do nowej strefy publicznej na Merkurym, gdzie spotkasz między innymi handlarza - brata Vance'a. To u niego będziesz zwiększał reputację za aktywności na tej planecie.

Poza tym, będziesz mógł też zwiedzić pozostałą część obszaru, by - przykładowo - złupić zaginiony sektor (Lost Sector) albo wziąć udział w jedynym dostępnym wydarzeniu publicznym (public event).

Podczas zabawy w tym DLC nie spotkamy żadnych nowych rodzajów przeciwników. Zmierzymy się ze znanymi już kosmitami, a główni wrogowie to przedstawiciele Weksów.

Inne nowe elementy dodatku Klątwa Ozyrysa to:

  • ornamenty (zdobienia) broni
  • mapa do trybu PvP (na razie wyłącznie na PS4)
  • nowe rodzaje broni i elementów pancerza
  • dwa nowe Szturmy
  • nowy raid (w przyszłości)

Poza tymi nowościami, deweloperzy z Bungie będą cały czas przygotowywać kolejne poprawki i usprawnienia związane z systemem przedmiotów i rozwoju postaci. Zmodyfikowano już system doświadczenia po krytyce ze strony fanów.

W pierwszej połowie 2018 roku ukaże się drugie rozszerzenie - według nieoficjalnych doniesień związane ze sztuczną inteligencją Rasputin. Prawdopodobnie akcja tego dodatku zaoferuje nowe obszary na Ziemi.

Wszystkie dodatki będą ukazywać się równocześnie na wszystkich platformach.

Reklama

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Mateusz dołączył do zespołu w 2013 roku. Jest z-cą redaktora naczelnego, opiekuje się naszym kanałem YouTube, przygotowuje artykuły i recenzje, a czasami także poradniki. Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych.

Więcej artykułów od Mateusz Zdanowicz

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały