Elex - misja główna: Staruszek, Wybraniec, Konwerter w płn. Abessie, Elexetor na łowach

Docieramy do Zardoma i wykonujemy zadania zlecone przez niego.

Drugi rozdział wątku głównego zaprowadzi cię do Zardoma. Mimo że będziesz miał do czynienia z jedną, przewodnią misję Plan bitwy Zardoma, to na jej wykonanie składa się szereg zadań, po wypełnieniu których, rozpocznie się kolejny rozdział.

Swoje działania należy rozpocząć od poszukania miejsca, gdzie przebywa Zardom. Rozmowa z nim będzie skutkować otrzymaniem wielu zadań, które będziesz wykonywać na terenie całego Magalana.

Misja: Staruszek

 • Zlecający: Sestak.
 • Cel: odszukać Zardoma i porozmawiać z nim.
 • Doświadczenie: 400.

W drodze do celu napotkasz wiele groźnych stworzeń, które na domiar złego atakują w grupach. Lepiej ominąć je, przebiegając obok nich. Wejście pod górę - ku miejscu, gdzie przebywa Zardom - znajdziesz w punkcie: (1 na mapie misji: Staruszek). Porozmawiaj z nim (2 na mapie misji: Staruszek,) a misja zakończy się. Rozmowa będzie długa. Zardom pomoże ci w zbliżeniu się do Kallaxa, jeżeli ty wyświadczyć mu przysługę. Wyrzutek Albów zleci ci misję: Plan bitwy Zardoma w ramach, której musisz wykonać następujące zadania:

056
Mapa misji: Staruszek.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Misja: Wybraniec

 • Zlecający: Zardom.
 • Cel: namówić Kaję, aby dołączyła do ciebie.
 • Doświadczenie: 1500.

Udaj się do Miasta pod Kopułą. Porozmawiaj z Kają (1 na mapie misji: Wybraniec) i przekonaj ją, że masz dobre intencję i poszła razem z tobą. Gdy to zrobisz, będzie za tobą czekała przy bramie miejskiej (2 na mapie misji: Wybraniec). Ponownie z nią porozmawiaj. Obiecaj, że pomożesz w jej sprawie, a misja zakończy się. Kaja będzie mogła zostać twoim towarzyszem. Podczas konwersacji opowie ci o nieprzewożonym elexie, co rozpocznie nową misję: Nowe odkrycia.

057
Mapa misji: Wybraniec.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Misja: Konwerter w północnej Abessie

 • Zlecający: Zardom.
 • Cel: odłączyć od zasalania konwerter.
 • Doświadczenie: 1000.

Podobnie jak w przypadku misji: Konwerter w południowej Abessie należy odłączyć od zasilania konwerter. Droga do budynku jest dobrze strzeżona przez Albów i kolosy w punktach: (1 i 2 na mapie misji: Konwerter w północnej Abessie). Brama: (1) znajduje się bliżej teleportera. Dodatkowo, wejścia do konwertera (3 na mapie misji: Konwerter w północnej Abessie) pilnuje dwóch albskich żołnierzy. Nie trzeba dodawać, że niskopoziomowe postacie czeka trudny bój.

Gdy będziesz już w środku przyjdzie ci walczyć z kolejnymi Albami. Najlepiej się z nimi walczyć, przyszpilając ich do ściany, wtedy trudniej jest im się bronić. Użyj wind, by dostać się na górę. Kiedy dotrzesz do pomieszczenia oświetlonego na czerwono, przyjdzie ci stoczyć trudną potyczkę z dwoma Albami, w tym z dowódcą. Użyj przycisku: Główny przełącznik konwertera, by go odłączyć.

058
Mapa misji: Konwerter w północnej Abessie.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Misja: Elexetor na łowach

 • Zlecający: Zardom.
 • Cel: zabić Repoxa.
 • Doświadczenie: 1175.

Przedostań się do miejsca, gdzie spotkasz Repoxa (1 na mapie: Elexetor na łowach). Porozmawiaj z nim. Po krótkiej rozmowie rozpocznie się walka. Uważaj, gdyż Alb zaatakuje od razu i nie da ci chwili na przygotowanie się. Bije bardzo mocno, toteż parując, uważaj na pasek witalności, gdyż jego ciosy nie dosyć, że są zabójcze, to zabierają znaczną część zielonego paska.

059
Mapa misji: Elexetor na łowach.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Dobrą strategią na tę walkę jest wykorzystanie drona C.R.O.N.Y. U4. Walcz z Repoxem, odciągając go od twojego towarzysza, który będzie atakować z dystansu. Skup się na obronie, wyprowadzając ataki tylko wtedy, gdy nie zagraża ci kontra. Twój kompan, z bezpieczniej odległości, będzie zabierał punkty życia przeciwnikowi.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami