Powstanie Bractwa Asasynów w zwiastunie Assassin's Creed Origins

Plus: film o skradaniu i animacje.

Ubisoft opublikował kilka nowych materiałów poświęconych Assassin's Creed Origins. Pierwszy jest kolejnym zwiastunem wprowadzającym do fabuły produkcji.

Trailer koncentruje się na narodzinach ugrupowania zabójców w kapturach. W filmie główny bohater - Bayek z Siwy - oficjalnie ogłasza, że medjay przekształcili się w Bractwo Asasynów.

Nagranie ponownie sugeruje, że sojusznikiem podopiecznego jest Kleopatra. Wspólnie spróbują rozprawić się z Zakonem Starożytnych, czyli protoplastami Templariuszy.

W następnym wideo odpowiedzialni za projekt deweloperzy opowiadają o elementach skradankowych, które w nowej odsłonie znacznie rozbudowano. Gracze otrzymają szereg możliwości pozwalających eliminować wrogów po cichu.

Istotną funkcją jest opcja przyspieszenia upływu czasu. Mechanizm pozwoli na przykład przełączyć się z dnia na noc, co wpłynie na zachowanie wrogów - po zmroku oponenci wykonują nieco inne czynności, niż gdy słońce znajduje się na nieboskłonie.

Pojawi się również możliwość nakazania dzikim zwierzętom - w tym lwom - zaatakowanie przeciwników. Bayek odwróci też uwagę wrogów, między innymi podpalając stogi siana.

Ciekawostką jest umiejętność, dzięki której gracze przejmą bezpośrednią kontrolę nad wystrzeloną strzałą, prowadząc ją w stronę określonego celu. Do tego znane z poprzednich części pociski usypiające i trujące.

To jednak nie wszystko, ponieważ udostępniono także Tales From The Tomb - serię stworzonych przez agencję kreatywną Heat dziesięciu animacji. Każda przedstawia różne aspekty Assassin's Creed Origins.

Filmy składają się z humorystycznych scenek, w których postacie ze starożytnych malowideł naściennych rozmawiają ze sobą na różnego rodzaju tematy. Nie zabrakło też ujęć wygenerowanych na silniku gry.

Wszystkie odcinki dostępne są w serwisie YouTube na kanale amerykańskiego oddziału Ubisoftu. Opublikowano jednak również nagranie z wszystkimi epizodami. Materiał obejrzeć można poniżej.

Nowa odsłona serii powraca po dwóch latach przerwy. Opowie o początkach powstawania słynnego Bractwa Asasynów. Na czele ugrupowania stanie wspomniany Bayek z Siwy.

Walka została wyraźnie przeprojektowana. Nie wystarczy już głównie trzymać aktywnego bloku i wykonywać kontrataki. Potyczki przypominają nieco starcia z cyklu Dark Souls - choć oczywiście nie są tak wymagające, a bohater nie zginie po jednym uderzeniu.

Assassin's Creed Origins ukaże się 27 października na PC, PS4 i Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Ghost of Tsushima - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, walka, sekrety i mechanika.

ArtykułCyberpunk 2077 - premiera i najważniejsze informacje

Nowości, edycje, rozgrywka - wszystko, co warto wiedzieć.

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami