Ważną częścią tak zwanego endgame, czyli gry po osiągnięciu 20 poziomu i ukończeniu fabuły, są kamienie milowe - istotne choćby po to, by osiągnąć poziom 265 Mocy i dalej go rozwijać.

Kamienie milowe są aktywne przez tydzień, a więc możemy wykonać je w ciągu siedmiu dni. Jeżeli nie wykonamy jakiegoś kamienia milowego przed resetem - szansa na nagrodę przepadnie, ale otrzymamy nowy cel.

Restarty tego typu następują w każdy wtorek o godzinie 11:00.

Reset w Destiny 2 to:

  • nowy Nocny Szturm
  • nowy Punkt Zapalny
  • zdobywanie Punktów Doświadczenia klanu
  • nowe wezwanie do boju w Tyglu
  • nowe mapy skarbów dostępne do kupienia u Cayde'a
  • restart postępów w Najeździe Lewiatan
  • restart wszystkich kamieni milowych (większość pozostanie taka sama, wyzerują się tylko postępy, jeżeli nie dokończyliśmy jakiegoś kamienia)
  • Xur i Próby Dziewiątki znikają do najbliższego piątku

By zmaksymalizować korzyści z kamieni milowych, należy pamiętać, by wykonywać je przed każdym kolejnym wtorkiem. Warto dodać, że jeżeli wykonamy cele danego kamienia, ale nie odbierzemy nagrody od konkretnej postaci, to nagrody i tak automatycznie wpadną nam do ekwipunku w momencie resetu.

Nagrodami za wykonywanie kamieni milowych jest potężne wyposażenie - najczęściej egzotyczne. To właśnie dzięki tym nagrodom ulepszymy swoją Moc po 265 poziomie (poza nagrodami z Nocnego Szturmu czy Najazdu). Niektóre kamienie oferują w nagrodę żetony reputacji do wykorzystania u dowolnego bohatera niezależnego.

My_Great_Capture_Screenshot_2017_09_19_11_19_34
Świeżutkie kamienie milowe

W Destiny 2 niektóre elementy są też restartowane codziennie. Każdego dnia otrzymujemy nowe patrole, a także nowe wyzwania na różnych planetach. Otrzymujemy również nowy zestaw wyzwań do wykonania w Tyglu - w rywalizacji PvP.

W pierwszej części Destiny co tydzień zmieniała się także oferta kupców - to jednak nie następuje w sequelu. Oczywiście z wyjątkiem Xura, który co tydzień od piątku do wtorku oferuje inne egzotyczne przedmioty.

Spis treści: Destiny 2 - poradnik, solucja

Cotygodniowy reset aktywności w Destiny 2 nie zmusza nas oczywiście do natychmiastowej gry od wtorku. W wielu przypadkach wykonanie kamienia milowego to kwestia kilkunastu czy kilkudziesięciu minut. Jeżeli nie masz czasu w dni powszednie, możesz spokojnie zostawić sobie zadania z kamieni na weekend.

Jeżeli nie macie towarzyszy do gry, to już od 26 września możliwe będzie zapisywanie się na Gry z Przewodnikiem w Nocnym Szturmie, a także w Najeździe. To szansa na doświadczenie trudniejszych aktywności z grupą graczy zrzeszonych w jakimś klanie. Przed taką grą należy jednak zgodzić się na słuchanie poleceń przewodników.

Reklama

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Mateusz dołączył do zespołu w 2013 roku. Jest z-cą redaktora naczelnego, opiekuje się naszym kanałem YouTube, przygotowuje artykuły i recenzje, a czasami także poradniki. Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych.

Więcej artykułów od Mateusz Zdanowicz

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Najnowsze

Ancestors Legacy w Polsce z Edycją Mieszka I

Książę Polski nadciąga z zastępami wojów.

PS Plus: maj 2018 - pełna oferta

Beyond: Dwie Dusze i Rayman Legends.

Reklama