Prey - zadanie poboczne: Psychowoda

Jak ulepszyć wodę do regeneracji zdrowia i psi.

Podstawowym sposobem regeneracji zdrowia w Prey jest korzystanie z apteczek i wchodzenie w interakcję z operatorami medycznymi. Więcej o tym interesującym aspekcie pisaliśmy na stronie Prey - jak się leczyć, pancerz i kondycja, ale nie wolno zapominać, że również jedzenie poprawia nieco zdrowie bohatera.

Również picie wody z umywalek czy innych źródeł wody przywraca energię, ale zaledwie jeden punkt przy każdym łyku, co stało się bazą do wielu drwin ze strony graczy. Nie można jednak lekceważyć tego źródła zdrowia, ale tylko wówczas, gdy ukończymy opisywane zadanie poboczne. Wraz z jego finałem woda będzie skuteczniejsza w leczeniu, a także będzie stanowiła świetny bonus do punktów psi. I właśnie dlatego warto jest ukończyć zadanie Psychowoda.

Misję odblokujesz po przedostaniu się do lokacji Podtrzymywanie życia, a dokładnie do pomieszczenia Stacja uzdatniania wody na poziomie -2, gdzie dostaniesz się za pomocą szybu grawitacyjnego. Znajduje się tam komputer służący do włączania zasilania. Korzystamy z niego, a następnie zapoznajemy się z treścią dokumentu leżącego po lewej stronie.

076
W tym miejscu powinna znajdować się notatka, dzięki której aktywujesz opisywaną misję.

Naszym celem jest odnalezienie ciała Tobiasa Frosta, który posiada wtryskiwacz cząstek psychoaktywnych, dzięki któremu ulepszymy wodę na całej stacji kosmicznej Talos I. Udajemy się zatem do najbliższej stacji ochrony, gdzie za pomocą menu Załogi przechodzimy do zakładki Dział psychotroniczny, a tam zaznaczamy poszukiwanego, czyli Tobiasa Frosta.

Podążamy za niebieskim znacznikiem do lokacji Podtrzymywanie życia. Gdy się tam dostajemy, zmierzamy do łazienek (1), wcześniej torując sobie drogę zablokowaną przez klej z LEPIKa.

Wskazówka: jeśli tylko masz czas i możliwość, niszcz pozostałości po kleju za pomocą klucza francuskiego, amunicję ze strzelby lub pistoletu oszczędzając na zagrożenia różnego typu. Zwłaszcza na początku zabawy jest to towar deficytowy.

Po wejściu do środka skieruj się od razu na prawo, gdzie przy podłodze zauważysz konserwacyjny panel dostępu (2). Otwórz go, po czym na kuckach wejdź do środka. Dla ułatwienia dalszych poszukiwań możesz włączyć latarkę.

077
Proces dostania się do Tobiasa Frosta nie jest wcale skomplikowany.

Skręć lekko w lewą stronę, gdzie powinieneś zauważyć zwłoki poszukiwanego mężczyzny (3). Przeszukaj ciało, pozyskując tym samym TranScribe'a i kluczowy przedmiot dla ukończenia misji, czyli wtryskiwacz cząstek psychoaktywnych.

Z posiadanym przedmiotem możesz wrócić do pomieszczenia Stacja uzdatniania wody, gdzie dowiedziałeś o istnieniu tej misji. Zamiast jednak korzystać z komputera umiejscowionego przy wejściu, podejdź do panelu umieszczonego centralnie.

Spis treści: Prey - Poradnik, Solucja

Wykonaj na nim interakcję, umieszczając tym samym zdobyty przedmiot, obserwując tym samym napełniający się fioletową cieczą słupek po prawej stronie.

Gdy osiągnie szczyt, możesz przetestować działanie ulepszonej wody poprzez napicie się jej z wodotrysku umieszczonego przy drzwiach do pomieszczenia. Misja zostaje zakończona. Od teraz warto pamiętać o nowych właściwościach wody na Talosie I.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami