Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Prey - Poradnik, Solucja

Opis przejścia, misje, sekrety i mapy.

Witamy w poradniku i solucji do gry Prey z 2017 roku. Jest to nowe podejście do marki, którą zapoczątkowała gra o tym samym tytule prawie 11 lat temu, choć stworzona przez zupełnie inne studio. Cechą wspólną obu gier to po prostu pierwszoosobowy sposób przedstawienia akcji.

Tym razem za Prey odpowiedzialna jest firma Arkane Studios, twórcy między innym serii Dishonored. W grze wcielamy się w Morgan Yu. Bohater znajduje się na stacji kosmicznej Talos I należącej do korporacji TranStar. Już na samym początku zabawy okazuje się, że pewne eksperymenty nie poszły najlepiej i musimy odeprzeć coraz silniejsze ataki obcych.

W niniejszej publikacji znajdziesz wiele porad ogólnych dotyczących Prey, dokładny opis przejścia głównej kampanii gry i zadań pobocznych, a także przydatne mapy i sekrety bądź znajdźki w grze. Poruszamy także istotne kwestie dotyczące neuromodów, przedmiotów pozwalających na różnorodne ulepszanie zdolności głównego bohatera.

Zapraszamy do lektury!


Wprowadzenie do gry

W tym miejscu poruszymy najważniejsze kwestie dotyczące ogólnej mechaniki rozgrywki, korzystania z przedmiotów i wszelkich ulepszeń.


Misje główne

Tutaj znajdzie się dokładny opis przejścia głównego wątku fabularnego gry. W opisie znajdują się także pomocne obrazki i mapy, które ułatwią odnalezienie się w najtrudniejszych momentach gry.


Misje poboczne

W tym miejscu znajdziesz opis przejścia zadań dodatkowych w grze. Pamiętaj, że wiele z tych misji jest uzależnionych od postępów w wątku głównym, dlatego niemal żadnej nie da się ukończyć od razu po odblokowaniu.


Mapy, sekrety i znajdźki

Tutaj znajdziesz szczegółowe mapy z oznaczeniami wszystkich najistotniejszych miejsc i przedmiotów, głównie neuromodów, kart dostępu, sejfów i wielu innych.

Wkrótce dalsze aktualizacje.


Porady ogólne

- Drzewka umiejętności, które odblokowujemy za pomocą specjalnych neuromodów, dzielą się na sześć głównych grup. Każda z nich koncentruje się na zupełnie innych aspektach dotyczących rozgrywki. Aktywuj te, które są zgodne z twoim stylem gry.

- Nie lekceważ potęgi walki wręcz. W początkowych fazach gry otrzymasz dostęp do klucza francuskiego, który może przydawać ci się częściej, niż się tego spodziewasz. Jest skuteczny głównie przeciwko grupom Mimów, czyli czarnych pajęczaków atakujących cię niemal od samego początku zabawy.

- Prey zrywa z obecnymi standardami leczenia postaci, nie pozwalając na regenerację zdrowia czy tarcz poprzez poczekanie w ukryciu. Rozglądaj się zatem za apteczkami i specjalnymi skrzynkami na ścianach, gdzie możesz uzupełnić utracone punkty zdrowia.

- Pojemność ekwipunku w grze jest ograniczona. Główny bohater gry może przeszukiwać ciała w poszukiwaniu przydatnych przedmiotów, jednakże często będziesz zauważał także zupełnie niepraktyczne. Często będą to osobiste przedmioty poległych. Zdobywając łupy dobrze się zastanawiaj, czy aby na pewno wszystko jest ci potrzebne.

- Do wielu celów gry mogą prowadzić różne ścieżki, wymagające innego stylu rozgrywki. Czasami krótsza droga będzie usłana dużymi liczbami przeciwników i przebicie się przez nich wiązać się będzie z użyciem ogromnej siły, innym razem będziesz mógł wybrać drogę dłuższą i mniej oczywistą, ale pozwalającą na działanie po cichu.

- Poziomy dostępne w ramach gry są pełne zakamarków i tajemnic. Podczas pierwszej rozgrywki zachęcamy do zbadania każdego możliwego kąta. W wielu takich miejscach odnajdziesz przydatne przedmioty czy ulepszenia. Będzie to też dobra okazja do rozwoju postaci.

- W wielu sytuacjach będziesz dokonywał wyborów, które będą później rzutować na przedstawioną historię. Jeśli dojdzie do takiego momentu, dobrze zastanów się nad tym, co możesz zrobić w danej sytuacji.

- Umieszczaj swoje ulubione umiejętności i najważniejsze przedmioty w kole szybkiego wyboru, aby uniknąć konieczności każdorazowego wchodzenia w menu ekwipunku.

- Wiele przedmiotów możesz także stworzyć w specjalnych miejscach do tego przeznaczonych. Wykorzystasz do tego zdobywane w różny sposób surowce, często bezwartościowe na pierwszy rzut oka.

Zobacz: Poradniki do gier - darmowe, kompletne solucje

- Jeśli dotrzesz do miejsca, gdzie dalsza ścieżka wydaje się niezbyt oczywista, zawsze możesz skorzystać z naszego poradnika lub rozejrzeć się za alternatywną ścieżką. Czasami mogą to być kanały wentylacyjne, innym razem możesz być zmuszony do wykonania bardziej ryzykownego skoku. Rozglądaj się w poszukiwaniu kluczowych miejsc.

- W każdej chwili możesz zmienić poziom trudności rozgrywki ułatwiając sobie zabawę lub podczas poszukiwania większego wyzwania. Korzystaj także z opcji szybkiego zapisu.

O autorze
Komentarze