Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Skyrim, Fallout 4 i inne gry Bethesdy zadziałają w 60 FPS na Xbox Series X/S - raport

Dzięki FPS Boost.

  • Fallout 4, Fallout 76, Skyrim, Dishonored i Prey skorzystają z FPS Boost
  • Opcja zwiększa wydajność starszych gier na konsolach Microsoftu

Przedstawiciele Microsoftu ujawnili, że kilka starszych gier Bethesdy skorzysta z FPS Boost - funkcji, która na Xbox Series X/S nawet czterokrotnie zwiększa wydajność tytułów.

Na antenie swojego najnowszego podcastu Larry Hryb z firmy wraz z Jeffem Rubensteinem poinformowali, że system zostanie zastosowany w produkcjach Fallout 4, Fallout 76, Skyrim, Dishonored i Prey. Opcja dwukrotnie podniesie liczbę wyświetlanych klatek na sekundę - z 30 do 60.

Podkreślono jednocześnie, że nie zabraknie możliwości zabawy z oryginalną wydajnością - wystarczy wyłączyć mechanizm w menu konsoli. Na razie nie wiadomo, kiedy wymienione gry otrzymają obsługę funkcji.

Niewykluczone jednak, że informację o FPS Boost w grach Bethesdy ujawniono przedwcześnie. Nasi koledzy z brytyjskiego Eurogamera zauważyli bowiem, że w zapisie audycji segment poświęcony systemowi wycięto.

Warto również zaznaczyć, że Skyrim i Fallout 4 mogą już działać w 60 klatkach na sekundę na Xbox Series X, ale za pomocą opracowanej przez fanów modyfikacji. Wkrótce jednak gry najwyraźniej dostaną oficjalną obsługę wyższej liczby FPS.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze