Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Prey ma już pięć lat i niedługo będzie dostępny za darmo

W Epic Games Store - wraz z inną grą.

Wczoraj minęło pięć lat od premiery Prey - produkcji, która jest następcą tytułu o tej samej nazwie i zarazem próbą zresetowania marki. W związku z rocznicą poinformowano, że gra wkrótce zostanie udostępniona za darmo.

Projekt studia Arkane ukazał się 5 maja 2017 roku na PC i konsolach. Wcielamy się postać znaną jako Morgan Yu (do wyboru kobieta lub mężczyzna), która bierze udział w prowadzonych na stacji kosmicznej eksperymentów na zmiennokształtnych obcych. Kosmici wydostają się na wolność i naszym celem jest uratowanie załogi.

Przy okazji urodzin produkcji poinformowano, że Prey zostanie udostępniony w najbliższy czwartek - 12 maja - o godzinie 17:00 czasu polskiego. Zainteresowani odbiorą pozycję za pośrednictwem Epic Games Store.

To nie wszystko, ponieważ cyfrowy sklep zaoferuje bezpłatnie także jeszcze Jotun w edycji Valhalla - niezależną grę, w której kierujemy poczynaniami wikińskiej wojowniczki, starającej się udowodnić bogom, że jest godna wkroczenia do Walhalli. Projekt wyróżnia się kolorową grafiką.

Na odebranie obu tytułów użytkownicy będą mieli tydzień. Warto przy tym zaznaczyć, że Epic Games Store już raz udostępnił Prey za darmo - w grudniu ubiegłego roku w ramach świątecznego rozdawnictwa.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze