Prey - misja: Nieograniczony umysł; Zagłada - zakończenie

Decydujemy o losie stacji kosmicznej Talos I.

Gdy już ukończyłeś poprzednie zadanie głównego wątku, czyli Sprzątacz, możesz sfinalizować kwestie związane z ciągnącą się od dłuższego czasu misją Klucze do królestwa. Alex Yu jest gotowy na spotkanie z tobą w Arboretum, a dokładniej w jego gabinecie.

Uwaga! Poniższy opis odnosi się bezpośrednio do finału gry, w związku z tym znajdą się tutaj spoilery zdradzające kilka możliwych zakończeń gry Prey.

Bardzo ważny na tym etapie jest fakt, że możesz tu spotkać Dahla, jeśli wcześniej nie zająłeś się jego sprawą w ramach zadania pobocznego Unieszkodliw Dahla, gdzie mogłeś go zabić lub pozbawić przytomności. Jeśli zignorowałeś tę misję, spotkasz go teraz próbującego dobić się do biura Alexa. Ponownie masz dwie opcje do wyboru - albo zabić mężczyznę, albo pozbawić go przytomności.

Będzie to miało ogromne znaczenie dla zakończenia gry, któremu poświęcimy oddzielną stronę w naszym poradniku. Opiszemy tam możliwe zależności i wybory, które mają wpływ na finał gry. Na razie jednak zmierzamy do Arboretum, gdzie na najwyższym piętrze poziomu podchodzimy do biura Alexa i zachodzimy je z lewej strony.

069
Panel otwierający schron.

Używamy panelu widocznego na powyższym obrazku, którym otwieramy schron. Uruchamia się scenka przerywnikowa, w której przeprowadzamy rozmowę z mężczyzną. W tym czasie, co jest bardzo ważne, jeśli chcesz za chwilę uratować Alexa, wejdź do schronu i zabierz stamtąd wszystkie znajdujące się tam przedmioty. W tym momencie aktywuje się także kolejne główne zadania, czyli Nieograniczony umysł oraz Zagłada.

Po chwili stację Talos I ogarnie ogromna siła obcych. Walka z czarną kreaturą nie ma sensu. Gdy Alex zostanie pozbawiony przytomności, podleć do niego i zabierz projekty fabrykacyjne, a także klucz uzbrajający i inne przedmioty, kończąc tym samym misję związaną z kluczem do królestwa. Pojawi się także nowe zadanie poboczne, Uratuj Alexa. Jeśli chcesz je ukończyć, po prostu chwyć nieprzytomnego mężczyznę i pozostaw go w schronie, zamykając za sobą drzwi.

Ocalenie stacji Talos I

Teraz następuje moment, w którym możesz ukończyć tylko jedną z dwóch aktywnych misji wątku głównego. Uzależnione jest to od tego, co chcesz finalnie zrobić ze stacją kosmiczną. Jeśli chcesz ocalić miejsce, musisz ukończyć misję Nieograniczony umysł, zaś Zagłada, gdy nie chcesz ryzykować i wolisz zetrzeć w pył całe miejsce.

W pierwszym przypadku musisz sfabrykować prototypowy nadajnik fal negacyjnych, do którego projekt zdobyłeś przeszukując Alexa. Zrobisz to w dowolnym fabrykatorze. Po stworzeniu takiego przedmiotu udajemy się do Działu psychotronicznego, gdzie możesz spodziewać się bardzo silnego oporu ze strony wszelkich możliwych rodzajów obcych.

070
Serce koralu znajduje się w pomieszczeniu pozbawionym grawitacji.

Twoim zadaniem jest dostanie się do serca koralu na drugim poziomie pomieszczeń. Tam musisz wykonać interakcję na znajdującej się, unoszącej się w powietrzu kapsule. Po krótkiej scence odezwie się także January. Wracamy do Holu Talosa I, ignorując obcych lub nawiązując walkę, jeśli czujemy się na siłach. Korzystamy z głównej windy, aby dostać się do Arboretum, skąd dryfujemy w stronę znacznika, a więc szybu grawitacyjnego prowadzącego na mostek.

Spotkasz tam Januarego w towarzystwie Alexa. Robot obezwładni go, a chcąc zakończyć misję, będziesz musiał także zniszczyć operatora. Z jego szczątków podnieś kartę dostępu, po czym wykonaj interakcję na komputerze, niszcząc tym samym cały tyfon, a więc czarną energię odpowiedzialną za wszystkich obcych.

Zniszczenie stacji kosmicznej

Godząc się na zneutralizowanie całej placówki musisz wiedzieć, że nie zdołasz już ocalić osób, którym wcześniej nie udzieliłeś pomocy. W ramach zadania Zagłada musimy dostać się do Elektrowni poprzez Arboretum, a następnie Hol Talosa I. Podążając za wskaźnikiem uważaj, aby nie dotykać czarnej masy unoszącej się w wielu miejscach poziomu. Spowoduje to zranienie.

W holu skieruj się w stronę poziomu Podtrzymywanie życia, skąd dostaniesz się do Elektrowni. W pewnym momencie odezwie się spiker stacji, który ostrzeże cię przed niebezpiecznym stężeniem wybuchowego gazu. W pomieszczeniu z białą mgłą nie używaj zatem broni palnej, gdyż poskutkuje to twoją natychmiastową śmiercią.

071
Wykonaj interakcję na panelu, aby otrzymać dostęp do piwnicy.

Gdy podejdziesz do konsoli reaktora, musisz odkryć znajdujący się tam właz i wykonać interakcję na przycisku (1). Wówczas zejdź na niższy poziom odblokowanym dzięki temu zejściem (2) z powyższego obrazka. W środku obejdź metalową konstrukcję i wejdź do środka, gdzie najpierw włóż dwa zdobyte klucze, a następnie wykonaj na nich dwukrotnie interakcję.

Teraz wracamy do Holu Talosa I, skąd udajemy się do Arboretum, a stamtąd na mostek stacji. Wchodzimy na górny poziom pomieszczenia, gdzie spotykamy Alexa i Januarego. Bez względu na to, jak potoczy się dalsza scena, naciskamy przycisk na głównym komputerze. Rozpoczyna się odliczanie do samozniszczenia Talosa.

Możliwy finał uzależniony jest od tego czy wcześniej zdecydowałeś się na pomoc Dahlowi w ramach zadania pobocznego Unieszkodliw Dahla. Jeśli pomyślnie zakończyłeś wspomnianą misję, możesz teraz albo ewakuować się jego wahadłowcem z hangaru, gdzie spotkasz potencjalnie uratowanych członków załogi, albo po prostu poczekać do wybuchu i poświęcić swoje życie uratowaniu Ziemi.

Spis treści: Prey - Poradnik, Solucja

Podsumowanie

Bez względu na to jakie rozwiązania wybrałeś i jakich wyborów dokonywałeś podczas rozgrywki, nie wyłączaj gry podczas trwania napisów końcowych. Tak naprawdę prawdziwy finał i podsumowanie twoich poczynań będzie miało miejsce dopiero po obejrzeniu całej listy płac. Może okazać się to zaskakujące, ale czeka cię tam jeszcze jeden, ostatni wybór.

Nie będziemy jednak zdradzać, czego dotyczy finalna scena głównego wątku fabularnego. Niech będzie to dla ciebie zaskoczeniem, a my tymczasem gratulujemy. Ukończyłeś grę Prey!

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami