Ujawniono wymagania sprzętowe Prey na PC

Oraz opcje graficzne.

Bethesda zaprezentowała wymagania sprzętowe opracowywanej przez studio Arkane strzelanki Prey w wersji PC.

Ujawniono jednak informacje tylko na temat procesorów, kart graficznych i pamięci RAM. Brakuje szczegółów dotyczących wolnej przestrzeni na dysku twardym czy systemu operacyjnego, ale najpewniej gra zadziała na najnowszych wersjach Windowsa - 8.1 i 10.

Natomiast same konfiguracje nie należą do wygórowanych. Produkcję uruchomimy na komputerze wyposażonym co najmniej w Intel i5-2400 oraz Nvidia GTX 660.

Prey - minimalne wymagania sprzętowe:

  • Procesor: Intel i5-2400 lub AMD FX-8320
  • Karta graficzna: Nvidia GTX 660 (2 GB) lub AMD Radeon 7850 (2 GB)
  • Pamięć RAM: 8 GB

Prey - rekomendowane wymagania sprzętowe:

  • Procesor: Intel i7-2600K lub AMD FX-8350
  • Karta graficzna: Nvidia GTX 970 (4 GB) lub AMD R9 290 (4 GB)
  • Pamięć RAM: 16 GB

Ujawniono też szereg opcji graficznych, które zmienimy na PC. Zdecydujemy między innymi o szczegółowości obiektów, jakości cieni i tekstur, poziomie filtrowania anizotropowego i antyliasingu, a także włączymy (lub wyłączymy) okluzję kierunkową i odbicia przestrzenne.

Jednocześnie poinformowano, że posiadacze PS4 będą mogli zacząć pobierać pliki gry 29 kwietnia. W przypadku Xbox One, gracze otrzymają możliwość ściągania danych dwa dni wcześniej - 27 kwietnia. Właściciele komputerów muszą zaś poczekać do 3 maja.

Zobacz: Prey - Poradnik, Solucja

Ponadto potwierdzono, że w dniu premiery produkcji na wszystkich platformach sprzętowych twórcy opublikują pierwszą aktualizację. Łatka wprowadzi kilka poprawek, ale szczegółów na temat szykowanych zmian nie podano.

Warto przypomnieć, że dzisiaj światło dzienne ujrzało demo Prey, umożliwiające zapoznanie się z pierwszą godziną tytułu. Dostępne jest jednak tylko na konsolach.

Gra rozpoczyna się, gdy Morgan Yu trafia z Ziemi na stację kosmiczną. Prowadzone są tam eksperymenty na niebezpiecznych kosmitach, którzy potrafią przybierać wygląd przedmiotów użytku codziennego. W pewnym momencie coś idzie jednak nie po myśli naukowców, a obcy wymykają się spod kontroli.

Istotna będzie eksploracja. Deweloperzy czerpią inspiracje z serii BioShock, a także z Deus Ex czy System Shock. Rozgrywka nie będzie więc nieprzerwanym ciągiem strzelanin.

Prey zadebiutuje 5 maja na PC, PS4 i Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami