Dyrektor kreatywny Far Cry 4 odszedł z firmy Ubisoft i założył nowe studio

Po siedmiu latach pracy.

Zaangażowany w prace nad Assassin's Creed 3 oraz Far Cry 4 dyrektor kreatywny w Ubisoft Montreal - Alex Hutchinson - odszedł z firmy.

O decyzji poinformował za pośrednictwem wpisów opublikowanych na swoim koncie w serwisie Twitter.

01
Hutchinson pracował między innymi nad Far Cry 4

Hutchinson pracował w Ubisofcie od siedmiu lat. Z informacji zamieszczonych na profilu dewelopera w portalu LinkedIn wynika, że szeregi firmy opuścił w lutym bieżącego roku, ale dopiero teraz ujawnił ten fakt publicznie.

Dyrektor kreatywny Far Cry 4 nie rezygnuje jednak z tworzenia gier. Wraz z Reidem Schneiderem - byłym producentem wykonawczym w Warner Bros. i Electronic Arts - założył studio Typhoon.

Szczegóły na temat nowego zespołu z siedzibą w Montrealu nie są jednak znane. Nie wiadomo więc, czym dokładnie ekipa się zajmie. Na stronie internetowej widnieją tylko formularz kontaktowy i ogłoszenia o pracę.

„Najprawdopodobniej w najbliższej przyszłości nie ogłosimy nic więcej, jako że skupiamy się na zatrudnianiu pracowników i budowaniu naszego studia, kupowaniu automatu do kawy i mebli z Ikei” - napisał Hutchinson.

02
Alex Hutchinson

„Ciężko jednak pracujemy nad stworzeniem zupełnie nowego świata, który wpłynie na was wszystkich, więc trzymajcie rękę na pulsie” - dodał w kolejnym wpisie.

Hutchinson związany jest z branżą wirtualnej rozrywki od 2002 roku. Przed dołączeniem do Ubisoftu pracował w Electronic Arts, gdzie był głównym projektantem takich tytułów, jak Spore czy The Sims 2.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami