Kieszonkowcy i wandale wkrótce w Planet Coaster

Oraz nowe atrakcje.

Największym problemem dla graczy zarządzających parkami rozrywki w Planet Coaster są obecnie zbyt niskie przychody lub też nudności odwiedzających. Wszystko zmieni się 11 kwietnia, gdy zadebiutuje kolejna aktualizacja, wprowadzająca kieszonkowców i wandali.

Tę drugą „klasę postaci” znamy już z klasycznych odsłon cenionego RollerCoaster Tycoon, ale kradzieże będą nowością. Na całe szczęście deweloperzy zapewnią też środki zapobiegawcze: kamery przemysłowe oraz strażników do zatrudnienia - i bardziej bezpośrednich interwencji.

W wandala, jak w wymienionych wyżej, starszych tytułach, zamienić może się każdy odwiedzający, o ile wyjątkowo rozgniewa się długą kolejką czy zepsutą atrakcję. Dbanie o wysoką jakość parku pozwoli więc wyeliminować potencjalny problem.

Kieszonkowcy wkraczają w tłum już tylko w jednym celu, więc nie zostanie nic innego, jak inwestycja w monitoring oraz nowych pracowników.

Jest nawet krótki materiał wideo z animacją pościgu:

Kwietniowa aktualizacja wprowadza także kolejne atrakcje. Trzy kolejki górskie to Steel Hydra z podwieszonymi wagonikami (pierwszy taki model w Planet Coaster) oraz Trident i Bakasura. Dwa ostatnie reprezentują klasę shuttle, czyli roller coasterów, które nie wykonują pełnego okrążenia, lecz działają na zasadzie wahadła.

Do tego lubiane przez wszystkich gokarty oraz trzy kolejne „płaskie” konstrukcje: obracające się Elixir Machine, klasyczna karuzela Big Wheel oraz ZoZo.

Planet Coaster jest właśnie duchowym następcą cenionej serii RollerCoaster Tycoon. Warto dodać, że za RollerCoaster Tycoon 3 także odpowiadało studio Frontier. Firma nie może jednak korzystać z tego tytułu, ponieważ prawa do cyklu pozostają w Atari.

Gra bazuje na trzech filarach: tworzeniu, zarządzaniu i dzieleniu się zawartością. Tworzyć możemy nie tylko kolejki górskie i inne atrakcje, ale także ścieżki i wystrój parków. Zmodyfikujemy też teren, tworząc góry, jeziora czy nawet lewitujące wyspy.

Reklama

Powiązane materiały

Skyrim i Zelda inspiracją dla Valheim

Twórcy w mniejszym stopniu wzorowali się na innych grach z gatunku.

Car Mechanic Simulator 2021 oficjalnie potwierdzony

Powstaje kolejna odsłona symulatora mechanika.

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami