Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Planet Coaster - ekonomiczna strategia debiutuje 17 listopada

Następca RollerCoaster Tycoon.

Studio Frontier Developments ogłosiło, że ekonomiczna strategia Planet Coaster pozwoli zbudować wymarzony park rozrywki już 17 listopada tego roku, tylko na PC.

Zamówienia przedpremierowe ruszą 25 sierpnia, w cenie 32 euro (ok. 138 zł). Będzie też wydanie specjalne - Thrillseeker Edition - za 37 euro (ok. 159 zł), obejmujące także ścieżkę dźwiękową, album ze szkicami, kosmetyczne DLC oraz dostęp do wersji beta przed premierą.

Obecnie w sklepie Frontier dostępna jest także wersja alpha, ale tylko do 25 sierpnia. Po tej dacie nowe zamówienia nie będę realizowane.

Planet Coaster ma być duchowym następcą cenionej serii RollerCoaster Tycoon. Warto dodać, że za RollerCoaster Tycoon 3 odpowiadało właśnie Frontier. Studio nie może jednak korzystać z tego tytułu, ponieważ prawa do cyklu pozostają w Atari.

Gra bazuje na trzech filarach: tworzeniu, zarządzaniu i dzieleniu się zawartością. Tworzyć możemy nie tylko kolejki górskie i inne atrakcje, ale także ścieżki i wystrój parków. Zmodyfikujemy też teren, tworząc góry, jeziora czy nawet lewitujące wyspy.

„Najbardziej wyrafinowana symulacja wesołego miasteczka w historii gier sprawia, że zarządzanie jest dobrą zabawą” - zapewniają twórcy.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze