Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Planet Coaster otrzyma za darmo szereg urodzinowych dodatków

Symulator parku rozrywki.

Symulator parku rozrywki Planet Coaster obchodzi 17 listopada pierwszą rocznicę premiery, więc twórcy ze studia Frontier Developments szykują szereg darmowych dodatków.

Nie podano konkretnej daty, lecz debiutu aktualizacji można spodziewać się właśnie w połowie przyszłego miesiąca. Pierwszą innowacją będzie wprowadzenie wskaźnika „energii” dla wszystkich pracowników: sprzedawców, ochroniarzy czy sprzątaczy.

Poziom spada wraz z wykonywaniem obowiązków. By ponownie naładować siły, zatrudniony musi po prostu zrelaksować się, choćby przez spacer po parku, co oznacza jednak przerwę. Gracze będą musieli zadbać więc o odpowiednią liczbę etatów, zwłaszcza w sklepikach i punktach usługowych.

Inne nowości to możliwość rozwoju poszczególnych pracowników czy też przemieszczanie sprzedawców, by - na przykład - ci bardziej doświadczeni obsługiwali najbardziej oblegane stoiska.

Twórcy wprowadzą także ławki piknikowe, ponieważ odwiedzający będą teraz woleli konsumować zakupione jedzenie na siedząco. Brzmi mało przełomowo, lecz skromne aspekty zarządzania parkiem był jednym z najczęściej krytykowanych elementów produkcji.

W aktualizacji nie zabraknie również kolejnych atrakcji, w tym nowej drewnianej kolejki górskiej. Do tego możliwość łączenia różnych wagoników i torów w ramach jednej kolejki.

Jedną z ważniejszych nowości będzie pełnoprawny edytor scenariuszów, pozwalający przygotować własne wyzwania i podzielić się nimi za pośrednictwem Warsztatu na Steamie.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze