Torment: Tides of Numenera - mapa: Dolina Poległych Bohaterów

Miejsce wypełnione grobami skrywającymi wiele tajemnic.

Jest to kolejna lokacja w Torment: Tides of Numenera, do której trafisz w trakcie wykonywania misji głównej o nazwie Na tropie konstruktora. Trafisz tutaj po skorzystaniu z usług transportowych Mistrza Rennio (#6 na mapie w Karawanseraju). Najważniejszą informacją związaną z Doliną jest fakt, że znajdują się tu dwa zwalczające się ugrupowania - Dzieci Wiecznych Wrót oraz Memorialiści.

Niemal od razu po przybyciu do tej części świata jedna i druga grupa będzie próbowała namówić cię, abyś do niej przystąpił. Wykonując kolejne zadania możesz opowiedzieć się po jednej lub drugiej stronie, ale możliwe jest też wypełnienie misji odpowiednio manewrując i zachowując neutralność. Dolina oferuje miejsce odpoczynku u Thalany MarQuereth (kosz to 100 błyszków) oraz jednorazowe skorzystanie ze specjalnej piramidy odnawiającej statystyki postaci.

Mapa - Dolina Poległych Bohaterów

mapa008_dolina
 1. Klin'Kar - wyznawca Dzieci Wiecznych Wrót, którego spotkasz po przybyciu do lokacji. Jest związany z misją główną Na tropie konstruktora. Może też zlecić zadanie dodatkowe Zagadka opiekunów.
 2. Kryjówka Memorialistów - Beltraxa oraz Ronosa Cai'sula, z którymi związana jest misja główna Na tropie konstruktora. Mogą też zlecić zadanie dodatkowe Strach bez końca.
 3. Ciemny Minnim - niższy (3a) i wyższy (3b) - teleport między dolną i górną częścią lokacji.
 4. Plama mroku - portal między południowo-zachodnią (4a) częścią lokacji, a wejściem do Nekropolii (4b).
 5. Piramida - odwrócona do góry nogami piramida zapewnia jednorazowe odnowienie statystyk.
 6. Jasny Minnim - teleport łączący centrum lokacji (6a) z górną, wschodnią częścią murów (6b).
 7. Posąg zwierzęcia - dokładnie go zbadaj i zacznij zaglądać w oczy. Zaczniesz w ten sposób otrzymywać punkty doświadczenia - najpierw 3, za drugim spojrzeniem 4, potem 3 i na końcu 15 (w sumie 25).
 8. Pryzmatyczny posąg - zbadaj go, aby zdobyć 2 punkty doświadczenia.
 9. Feniks - mężczyzna, który może zlecić zadanie Mądrość Feniksa.
 10. Sadzawka - przeszukaj ją, aby znaleźć cenny przedmiot i enigmat.
 11. Colo i Natli - wyznawcy Dzieci Wiecznych Wrót, z którymi możesz stanąć do walki. Jeśli wygrasz zdobędziesz cenne nagrody.
 12. Portal - na końcu pochylonej kładki znajduje się portal. Przemieść kładkę, a kiedy upadnie podnieś maskę Twarz Nie-pamięci, którą podaruj Okrągłej Trójcy (#13).
 13. Okrągła Trójca - mężczyzna, któremu możesz przekaż maskę Twarz Nie-pamięci (#12), za co otrzymasz 25 punktów doświadczenia.
 14. Obóz Memorialistów - spotkasz tu trzy osoby: Denovana Russa, Lukę Meregalli oraz Thalanę MarQuereth (możesz u niej odpocząć za 100 błyszków).
 15. Wnęka - związana z zadaniem dodatkowym Zaginiony pasterz.
 16. Tantalum - handlarz posiadający sporo przedmiotów i broni.
 17. Wielki kryształ - zapewnia kilka punktów doświadczenia i aktywuje zadanie dodatkowe Odcięte dziecko.
 18. Przejście do Nekropolii.

Gdzie odpoczywać w Dolinie Poległych Bohaterów?

Początkowo możesz to uczynić w obozie Memorialistów (#14 na mapie). Aby to uczynić udaj się do Thalany MarQuereth. Licz się jednak z tym, że odpoczynek kosztuje całe 100 błyszków. Jeśli chcesz zregenerować punkty statystyk, to możesz to uczynić za darmo korzystając z odwróconej piramidy (#5 na mapie). W dalszej części etapu, a konkretnie po odblokowaniu wejście do Nekropolii (#18 na mapie) zdobędziesz możliwość darmowego wypoczynku.

Kody do grobowców

Poniżej znajduje się lista kodów, które możesz zastosować w komputerze w Nekropolii. Dzięki nim dotrzesz do grobowców z interesującą zawartością. W niektórych przypadkach jest to niezbędne do ukończenia zadań dodatkowych.

3431 - kod, który zdobędziesz od Matkiny w misji Chłodny, opanowany szelma. Prowadzi do grobowca Pierwszej Porzuconej, lokacji związanej z misją główną Na tropie konstruktora.

1535 - kod, który otrzymasz w postaci notatki podczas rozmowy z Feniksem (#9 na mapie Dolina Poległych Bohaterów). Prowadzi do grobowca związanego z zadaniem dodatkowym Mądrość Feniksa.

5143 - kod otrzymasz od Pstrego w Nekropolii (#18 na mapie). Możesz go otrzymać po rozmowie na temat dziewczynki o imieniu Choi (zadanie dodatkowe Odcięte dziecko) lub po przeczytaniu notatki, którą Pstry zostawi po śmierci lub ucieczce. Kod prowadzi do grobowca z Oddwaldem.

4221 - kod ten otrzymasz po rozmowie z Oddwaldem, do którego dostaniesz się po skorzystaniu z innego kodu (5143). Prowadzi on do krypty z ciałem Choi, dziewczynki związanej z zadaniem dodatkowym Odcięte dziecko.

Spis treści: Torment: Tides of Numenera - Poradnik, Solucja

Zobacz też:

- Torment: Tides of Numenera - mapy: Rafa Upadłych Światów, Mały Rynek

- Torment: Tides of Numenera - mapa: Plac Rządowy

- Torment: Tides of Numenera - mapa: Bebechy

- Torment: Tides of Numenera - mapa: Skraj Klifu

- Torment: Tides of Numenera - mapa: Karawanseraj

2413 - kod zdobędziesz od Ronosa w trakcie wykonywania zadania dodatkowego Odcięte dziecko. Prowadzi do grobowca, gdzie znajdziesz kolejną ważną kombinację związaną z Marcysą.

1254 - kod do grobowca Marcysy, który zdobywasz w mogile Ronosa. Jest to miejsce związane z dwoma zadaniami dodatkowymi: Odcięte dziecko oraz Strach bez końca.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami