Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Strach bez końca

Misja poboczna związana z Wiecznymi Wrotami.

Misja pojawi się w dzienniku po rozmowie z jednym z Memorialistów: Beltraksem, Ronosem Cai'sulem (spotykasz ich na początku pobytu w Dolinie Poległych Bohaterów) albo z Taliry Kyo. Zanim zaczniesz je rozwiązywać warto przedtem zaliczyć większą część zadania dodatkowego o nazwie Odcięte dziecko. W pewnej chwili obydwie misje poboczne łączą się i jest to najbardziej optymalny wariant ich zaliczania. Jeśli bowiem skupisz się tylko na bieżącym zadaniu, to zablokujesz możliwość wykonania drugiego zadania.

Więcej informacji na temat dostania się do wnętrza Nekropolii (#18 na mapie Dolina Poległych Bohaterów) znajdziesz w opisie wspomnianego wyżej zadania Odcięte dziecko. Również tam znajduje się sposób na zdobycie kodu 1254, prowadzącego do grobowca Marcysy (w skrócie znajdziesz go w mogile Cai'sula).

Skrytka z Powykręcanym Metalowym Retrospektorem (1) oraz portal Wieczne Portal (2).

Użyj zdobytego kodu, aby przenieść się do kolejnego grobowca z kultystami, którzy krwawo rozprawili się ze swoimi ofiarami. Możesz rozpocząć z nimi walkę lub przeprowadzić rozmowę, po której przejdą przez portal (2 na obrazku powyżej). Przeszukaj skrytkę (1), w której znajdziesz Powykręcany Metalowy Retrospektor, po czym przejdź przez ten sam portal.


Wieczne wrota oraz Inifere

Twoim celem jest dotarcie na północ lokacji. Po drodze będziesz mijał duchy, które będą prosiły, abyś je zabił. Jeśli to uczynisz, to będziesz otwierał alternatywne ścieżki, dzięki czemu unikniesz kilku starć z grupami kultystów. Jeżeli z duchami nic nie zrobisz, to będziesz musiał stoczyć kilka pojedynków.

Inifere (1) oraz, opcjonalnie, Kiyatwa (2) i rycerz Quijano del Toboso (3).

Po dotarciu na miejsce spotkasz Inifere oraz, opcjonalnie, Kiyatawę, jeśli wypełniłeś zadanie Czerwone kręgi oraz sojusznika rycerza Quijano del Toboso, o ile wysłałeś go na krucjatę w Karawanseraju.

Najważniejsze jest rozpoczęcie rozmowy z Inifere. W jej trakcie możesz podjąć kilka decyzji mających wpływ na ostateczne rozwiązanie zadania. Pierwsza opcja, to rozpoczęcie walki. Jeśli zdecydujesz się na ten krok, to przygotuj się na ciężki starcie z Inifere, którego będziesz wspomagać Kiyatwa oraz wielki, przywołany na północy potwór (po twojej stronie opowie się del Toboso).W pierwszej kolejności postaraj się wyeliminować Kiyatwę, a potem okrąż wszystkimi postaciami Inifere i rozpraw się z nim korzystając z najlepszych zdolności.

Druga możliwość to oszukanie Inifere i wmówienie mu, że udało ci się otworzyć zdobyty niedawno Retrospektor. Przestraszony rozmówca zniknie, a ty przeniesiesz się do grobowca, gdzie będziesz mógł podnieść kilka cennych przedmiotów. Ostatnia opcja, to przekonanie Inifere do zamknięcia Wrót przy pomocy perswazji. Bez względu na sposób ukończenia zadania otrzymasz 40 punktów doświadczenia.


Spis treści: Torment: Tides of Numenera - Poradnik, Solucja

Zobacz też:

- Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Zagadka opiekunów

- Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Mądrość Feniksa

- Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Odcięte dziecko


Pamiętaj, aby po wszystkim wrócić do Memorialistów czekających w Nekropolii (#18 na mapie Dolina Poległych Bohaterów) i poinformować ich, że Wrota zostały zamknięte. Powiadom o tym fakcie również Ronosa (#2 na mapie Dolina Poległych Bohaterów), za co otrzymasz 40 punktów doświadczenia, 100 błyszków oraz Klamrę Wielkiego Kalas'Tora.

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze