Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Zagadka opiekunów

Poznaj sposób na odbezpieczenie szeptowego zamka.

Misję tę możesz rozpocząć w Dolinie Poległych Bohaterów, czyli miejscówki do której trafisz podczas wypełniania misji fabularnych w Torment: Tides of Numenera. Zadanie to możesz rozpocząć już w trakcie spotkania z Klin'Karem (#1 na mapie Dolina Poległych Bohaterów), o ile pomożesz mu odnaleźć ukrywających się Memorialistów.

Druga możliwość rozpoczęcia misji, to skierowanie się do Nekropolii (#18 na mapie Dolina Poległych Bohaterów), gdzie natkniesz się na jednego z wyznawców Dzieci Wiecznych Wrót o imieniu Pstry. Chociaż jest to zadanie dodatkowe, to na dobrą sprawę musisz je rozwiązać, aby kontynuować wątek główny.

Pstry (1) oraz Talira Kyo (2).

Twoim celem jest zdobycie hasła do zamka szeptowego w Nekropolii. Kiedy do niej wejdziesz będziesz świadkiem sceny, w której Dzieci Wiecznych Wrót, a konkretnie dowodzący nimi Pstry, próbuje siłą wydobyć od Memorialistki Taliry hasło do zamka. Kiedy wejdziesz do środka mężczyzna od razu rozpocznie z tobą rozmowę.

Możesz go zaatakować i zabić jego wraz ze świtą (jeśli wcześniej zabiłeś Klin'Karema, to oczywiście nie będzie go tu ze swoim oddziałem). Następnie porozmawiaj z Talirą i wydobądź od niej hasło. Druga opcja, to skorzystanie z perswazji i powiedzenie Pstremu, że zdobędziesz hasło od Memorialistów. Kiedy ten zgodzi się na propozycję podejdź do Taliry i zacznij z nią rozmawiać w taki sposób, żeby zdradziła ci hasło (nie możesz jej grozić). Kiedy to nastąpi zdecyduj czy chcesz ją zabić czy zostawić przy życiu.

Po zdobyciu hasła, które brzmi Guni, powiedz o nim Pstremu. Przeniesiecie się do wnętrza Nekropolii, gdzie kultyści będą chcieli zabić Memorialistów. Możesz na to pozwolić albo stanąć w obronie uwięzionych i rozpocząć walkę z Pstrym i jego ludźmi lub zastraszyć go, co spowoduje ucieczkę jego oddziału. Po dotarciu do wnętrza Nekropolii zadanie automatycznie się zakończy i to bez względu na to czy pomożesz kultystom czy też Memorialistom.


Spis treści: Torment: Tides of Numenera - Poradnik, Solucja

Zobacz też:

- Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Strach bez końca

- Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Mądrość Feniksa

- Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Odcięte dziecko


Uwaga - od Pstrego możesz uzyskać informację z kodem 5143, związanym z zadaniem dodatkowym Odcięte Dziecko. Jeśli pomogłeś kultystom, to porozmawiaj z nim na temat Choi. Jeśli zabiłeś lub przestraszyłeś, to znajdź notatkę, którą zostawił.

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze