Aktualizacja z lutego wprowadziła do Pokemon Go drugą generację stworków. To nie tylko nowe Pokemony, jak Politoed czy Slowking, ale też nowe przedmioty - choćby King's Rock.

1

Nowe obiekty tego typu związane są z niespotykanymi wcześniej w Go sposobami ewoluowania Pokemonów. King's Rock użyjemy - tak jak w grach na przenośne konsole Nintendo - do transformacji Poliwhirla i Slowpoke'a.

W Pokemonach z platform GameBoy ewolucja następowała przy okazji wymiany stworków. Ten element nie występuje jednak w Go, dlatego przemiana działa nieco inaczej.

Jak jednak zdobyć King's Rock, jak go użyć i jak ewoluować Poliwhirla w Politoead, a Slowpokea'a w Slowkinga? Poniżej odpowiadamy na te pytania.

Przy okazji warto wspomnieć o innych przedmiotach związanych z ewolucją, które działają podobnie. Metal Coat dla Steelixa i Scizora, Dragon Scale dla Kingdry, Sun Stone dla Bellossoma i Sunflory oraz Up-Grade dla stworka Porygon 2.

Jak zmienić Poliwhirla w Politoeda

W oryginalnych grach z cyklu Pokemon, Poliwhirl ewoluuje w Politoeda w nieco bardziej skomplikowany sposób niż w Pokemon Go. Tradycyjna metoda zakłada nie tylko konieczność zdobycia King's Rock, ale też znalezienie partnera do wymiany - wtedy Poliwhirl może trzymać przedmiot i ewoluować w trakcie transakcji.

Na szczęście ewolucja w Pokemon Go to proces o wiele prostszy: wystarczy znaleźć King's Rock oraz - jak zwykle - odpowiednią liczbę Cukierków, a później kliknąć odpowiedni przycisk w profilu Pokemona.

  • Poliwhirl -> Politoed - koszt ewolucji: King's Rock i 100 Poliwag Candy.

Transformacja Slowpoke'a w Slowkinga w Pokémon Go

Ewoluowanie Slowpoke'a w drugą formę - Slowkinga - działa na tej samej zasadzie, co opisana wyżej przemiana Poliwhirla w Politoeda. Różnica

Podobnie jak w przypadku Poliwhirla, decydując się na transformację z kamieniem, rezygnujemy z tradycyjnej drugiej formy Pokemona - w tym przypadku ze Slowbro. Ten ma jednak identyczne atrybuty, co Slowking, więc nie powinno to być żadnym problemem. Różnica jest wyłącznie estetyczna.

W celu przemiany otwórz kartę Slowpoke'a, którego chcesz ewoluować. Jeżeli masz dość zasobów (tutaj tylko 50, a nie 100 cukierków), kliknij przycisk Evolve.

  • Slowpoke -> Slowking - koszt ewolucji: King's Rock i 50 Slowpoke Candy.

Przygotowaliśmy wiele pomocnych materiałów o Pokemon Go. Przeczytaj, co to jest CP. Lubisz jagody? Sprawdź opis wszystkich owoców Berry. Zapoznaj się także z Pokemonami 2 generacji, oraz dowiedz się, jak ewoluować Eevee. Mamy też cenne wskazówki dotyczące zdobywania Stardust i Candy.

Jak zdobyć King's Rock

King's Rock w Pokemon Go zdobyć można tak, jak niektóre oryginalne przedmioty - choćby Pokémon Eggs - i część nowych, takich jak Metal Coat czy Dragon Scale: czyli z punktów PokeStop.

Zdobycie King's Rock nie jest proste i można polegać tylko na szczęściu. Znalezienie w punkcie PokeStop tego przedmiotu to czasem szansa jak jeden na kilkaset. Na szczęście jest pewien bonus - jeżeli regularnie odwiedzasz PokeStopy, to w siódmym dniu aktywności aktywuje się zwiększenie szansy na jeden z przedmiotów niezbędnych do ewolucji.

Reklama

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Mateusz dołączył do zespołu w 2013 roku. Jest z-cą redaktora naczelnego, opiekuje się naszym kanałem YouTube, przygotowuje artykuły i recenzje, a czasami także poradniki. Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych.

Więcej artykułów od Mateusz Zdanowicz

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Pokémon Go - walki w Gymach i obrona, bonusy oraz nagrody

Kilka ciekawostek na temat starć w Gymach.

Pokémon GO - poradnik i najlepsze wskazówki

Kompletny przewodnik dla początkujących i zaawansowanych.

Pokémon Go - zmiany, różnice i nowości w Gymach

Jakie zmiany zawitały do Pokémon Go z letnią aktualizacją.

Pokémon Go - brązowe, srebrne i złote odznaki

Wszystko o odznakach - jak zdobyć, do czego służą.

Najnowsze

Fakty i mity - jak zmieniły się laptopy do gier

Karty graficzne, design i technologie.

Destiny 2: Strategos zabierze graczy w lodowe rejony Marsa

Dodatek wprowadzi też tryb hordy i szereg innych nowości.

H1Z1 w maju trafi na PS4

W zmodyfikowanej wersji.

Aktualizacja God of War pozwala zwiększyć rozmiar wyświetlanego tekstu

Czytelniejsze informacje z kodeksu i opisy zadań.

Reklama