Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pokémon GO - Stardust (gwiezdny pył) i Candy (cukierki)

Jak zdobyć, do czego służą.

Twórcy Pokémon GO przygotowali dwa różne rodzaje zasobów, Stardust i Candy, które musimy regularnie pozyskiwać, by ewoluować nasze stworki lub wzmacniać ich siłę. Przedmioty te stosunkowo łatwo zdobyć, ale trzeba pamiętać, by ich nie marnować.

Z rozwijaniem Pokemonów na poważnie najlepiej poczekać, aż poziom trenera będzie w miarę wysoki (20 lub wyższy - idealnie). Czasami trudno się powstrzymać przed wzmacnianiem stworków, ale robiąc to regularnie na początku przygody niepotrzebnie zużywamy zasoby.

Przykładowo - jeżeli zużyjemy dużo Stardust i cukierków na rozwinięcie naszego startowego Pokemona, zasoby pójdą na marne, bo po zdobyciu kilku poziomów trenera prawdopodobnie znajdziemy identycznego Pokemona gdzieś w naszym mieście czy okolicy, który będzie silniejszy niż ten, którego ulepszyliśmy.

Powrót do spisu treści: Pokémon GO - poradnik i najlepsze wskazówki


Stardust

Proszek Stardust ma jedno przeznaczenie - dzięki niemu zwiększamy liczbę punktów CP Pokemonów, a więc ich ogólną siłę i skuteczność. Przedmiot ten jest też obecny w grach na konsole przenośne, ale nie ma żadnego zastosowania.

Jak zdobyć Stardust:

  • Łap Pokemony - po schwytaniu każdego stworka, zyskujesz trochę proszku
  • Wykluwaj jajka - gdy z wyhodowanego jajka wykluje się Pokemon, dostaniesz także trochę proszku
  • Broń Aren - jeżeli wystawiłeś swojego stworka do Gymu, otrzymasz Stardust jako bonus dla obrońcy

By sprawdzić, ile proszku Stardust posiadasz, wybierz dowolnego z listy posiadanych Pokemonów. Liczba będzie wyświetlona nad przyciskiem Power Up (nie obok).


Candy (cukierki)

Cukierki to drugi rodzaj zasobów niezbędnych do wzmacniania siły twoich Pokemonów. Używamy ich też, by nasze Pokemony - te, które mogą - osiągnęły kolejne stadium ewolucji.

Każdy Pokemon przed ewolucją to inny rodzaj cukierków. Przykładowo, do wzmacniania Bulbasaura potrzebujesz cukierków Bulbasaur Candy. Następne stadia rozwoju Pokemona wykorzystują cukierki pierwszej formy, a więc Venosaur (druga forma Bulbasaura) też korzysta z Bulbasaur Candy.

Jak zdobyć Candy:

  • Poluj na stworki - po schwytaniu każdego Pokemona, zyskujesz Candy
  • Hodowanie jajek - cukierki otrzymasz, gdy z jajka wykluje się stworek
  • Transferuj stworki - duplikaty Pokemonów możesz wysyłać profesorowi, w ten sposób zyskujesz Candy

Koszt wzmocnienia Pokemona jest zależy od poziomu trenera i liczby CP stworka. Koszt ewolucji to zazwyczaj 25, 50 lub 100 cukierków Candy, choć zdarzają się odstępstwa od normy.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Komentarze