Resident Evil 7 - Bagna i Kopalnia soli: walka z potworami i finałowym bossem

Przedzieramy się przez bagna i docieramy do kopalni soli, gdzie czeka nas ostateczne starcie.

W poprzednim etapie gry Mia uratowała Ethana ze śmiertelne pułapki. Ponownie będziesz sterował głównym bohaterem, a twoja żona wypchnie cię z pomieszczenia i sama pozostanie z Eveline. Nie pozostaje ci nic innego, jak ruszać naprzód przez bagna, na których końcu znajduje się niewielka chatka. Wpłyń do niej i wdrap się po drabince do bezpiecznego pokoju.

Zapisz stan gry i zabierz ze sobą wszystkie najskuteczniejsze bronie. Polecamy przede wszystkim granatnik, który zdobyłeś w głównym domu, a także miotacz ognia, skonstruowany jeszcze wcześniej. Na pewno nie zaszkodzi mieć też strzelbę pozyskaną w drugim etapie gry.

Dotarcie do kopalni soli

Po uzbrojeniu się wyjdź na zewnątrz i zmierzaj do windy, która zabierze cię do kopalni soli. Zlikwiduj lub tylko postrzel potwora znajdującego się najbliżej panelu. Aktywuj windę przyciskiem i wejdź do środka, a potem raz jeszcze użyj przycisku, zanim pozostawione potwory zaatakują cię.

Na tym etapie gry warto jest sprawdzać każdy możliwy zakamarek mapy, gdyż każda sztuka amunicji może okazać się kluczowa w dalszych starciach. Na razie jednak, jeśli tylko masz taką możliwość, przebiegaj obok przeciwników. Ich większa liczba dopiero przed tobą. W kopalni trzymaj się prawej strony, a na pierwszym rozwidleniu skręć w lewo.

Dotrzesz do drewnianej zapory, którą zniszczysz przy pomocy wózka. Stoi on nieco wyżej na torach. Popchnij go, a odblokujesz przejście i przy odrobinie szczęścia zabijesz goniące cię potwory, które w tym momencie powinny się już tam znajdować. Jeśli jednak będą szybsze - tak jak w naszym przypadku - zastosuj rozwiązanie widoczne na poniższym obrazku.

030
Spryt nie zawsze pomaga. Czasami warto zastosować rozwiązania siłowe.

Po odblokowaniu przejścia i wdrapaniu się po schodkach pozbieraj znajdujące się tam przedmioty i wykonaj interakcję na tajemniczej skrzynce. W środku umieść posiadane próbki tkanki Eveline, dzięki czemu pozyskasz Nekrotoksynę E, środek pozwalający na zwalczenie całego problemu. Przejdź dalej i w bezpiecznym pokoju zapisz stan gry, a także pozbieraj znajdujące się tam przedmioty, zwłaszcza pociski zapalające do granatnika. Przejdź kolejnymi drzwiami do podtopionej części kopalni.

Walka z bossem - Eveline

Być może okaże się to nieco rozczarowujące, ale walka z ostatnim bossem w Resident Evil 7 nie jest prawie w ogóle wymagająca. Właściwie to dotarcie do niego stanowi największy kłopot, gdyż wiąże się z eksterminacją ogromnej ilości pojawiających się potworów różnego rodzaju.

Kolejne etapy są bardzo korytarzowe, dlatego nie sposób się w nich zgubić. Po prostu przedzieraj się przez kolejne zastępy wrogów, wykorzystując na nich odpowiednie rodzaje broni. Granatnik pozostaw na najtrudniejszych przeciwników, czyli na wymiotujące potwory.

031
Na ten rodzaj przyjemniaczka wystarczy klasyczna strzelba wycelowana prosto w głowę.

Staraj się też zaglądać w każdy zakamarek i rozbijać każdą skrzynie. Odnajdywać będziesz amunicję i apteczki. W pewnym momencie wejdziesz do ciasnego i bardzo ciemnego tunelu, gdzie spotkasz większy opór. Możesz wtedy użyć jednego pocisku granatnika.

W końcu dotrzesz do większego pomieszczenia, gdzie na drugim końcu zauważysz żółtą drabinę. Zanim jednak tam dotrzesz, musisz zlikwidować dwa wymiotujące potwory. Możesz to zrobić za pomocą bomb i granatnika lub wykorzystać kładkę po prawej stronie. Możesz dzięki niej obiec przeciwników z boku i spróbować wdrapać się po drabinie nie wdając się w walkę. Jest to jednak rozwiązanie bardzo ryzykowne.

Po przeciśnięciu się przez wąską szczelinę w skale trafisz do bezpiecznego pomieszczenia. Podnieś tam mapę kopalni i zapisz stan gry. Podążaj dalej, a trafisz do starego domu, gdzie powinieneś skierować się na wyższe piętro. W międzyczasie będziesz miał omamy różnej postaci, zazwyczaj związane z Mią.

Spis treści: Resident Evil 7 - Poradnik, Solucja

Z górnego piętra dostaniesz się na strych, gdzie czeka Eveline. Podchodź do niej stopniowo, a gdy będzie próbowała odepchnąć cię kinetycznie, po prostu stosuj obronę, czyli zasłanianie się rękami. Gdy podejdziesz do niej bardzo blisko, uda ci się wstrzyknąć pozyskaną niedawno substancję. Dziewczyna zamieni się w znajomą babcię, ta zaś w obleśną czarną masę.

Wybierz strzelbę lub granatnik i strzelaj prosto w zdeformowaną twarz. Po kilku próbach ataku monstrum zdenerwuje się i również cię uszkodzi, a finalnie złapie w swoje szpony i wyrzuci na zewnątrz domu. Jedyną ulgą całej sytuacji jest fakt, że po długiej nocy nastał już dzień.

Po raz kolejny strzelaj prosto w twarz potężnej kreatury, a gdy ta złapie cię i jeszcze raz rzuci o ziemię, po krótkim przerywniku złap za leżący na ziemi pistolet Albert-01 i kontynuuj strzelanie w twarz potwora, który tym samym zostanie pokonany. Po chwili pojawi się jednostka specjalna, która zabierze cię na pokład śmigłowca. W zależności od tego czy we wcześniejszym etapie wybrałeś Mię, czy Zoe, końcowa scena może wyglądać nieco inaczej.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

PS Plus: sierpień 2020 - pełna oferta

Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered i nie tylko.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Resident Evil 8 zbyt wymagający dla PS4 i Xbox One?

Capcom nie chce ograniczać eksploracji.

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami