Video: Gramy w Halo 5 na PC

Darmowy multiplayer.

Halo 5 Forge jest dostępne na PC z Windows 10 od września, ale dopiero na początku grudnia deweloperzy z 343 Industries wprowadzili opcję wyszukiwania gier tworzonych przez użytkowników.

Po raz pierwszy od premiery Halo 2 możemy więc zagrać w wieloosobowy tryb w grze z tego uznanego cyklu na komputerach - bezpłatnie.

Forge jest okrojoną wersją zwykłego multiplayera Halo 5. Możemy uruchamiać lub wyszukiwać wyłącznie tak zwane „Gry własne”, choć udostępniono wiele trybów, a nawet kilka oficjalnych map.

Istotnym elementem jest też edytor lokacji.

Wersja PC boryka się z pewnymi problemami - sterowanie myszą jest momentami nieco niedokładne, a optymalizacja mogłaby być trochę bardziej dopracowana. Zabrakło też opcji zwiększania pola widzenia postaci.

Twórcy serii Halo nie zdradzili jeszcze planów na przyszłość, ale patrząc na przykłady Gears of War 4 i Forza Horizon 3, możemy założyć, że następna odsłona cyklu - już jako pełnoprawna gra - trafi też na PC.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami