Wiedźmin 3 - prosta sztuczka aktywuje grafikę rodem z konsoli 3DS

Kanciasta wersja Królestw Północy.

Od premiery Wiedźmina 3 minęło już półtora roku, ale produkcja studia CD Projekt RED nadal skrywa tajemnice. Niedawno gracze odkryli sztuczkę, dzięki której na PC można włączyć grafikę na poziomie gier z konsoli 3DS.

Po wykonaniu prostego triku, rozdzielczość wyświetlanych tekstur (nie tylko otoczenia, ale także modelu Geralta) znacznie spada. Widoczne obiekty są bardziej kanciaste i mniej szczegółowe.

02
Prawie jak na konsoli 3DS

Zmodyfikowana grafika ma swój unikalny styl, przypominający nie tylko tytuły z 3DS, ale też seriale i filmy animowane.

Użytkownik forum Reddit o pseudonimie Linas_002 wyjaśnia, że aby osiągnąć taki efekt, wystarczy w znajdującym się w folderze Wiedźmina 3 pliku „user.ini” (otwieranym z pomocą zwykłego notatnika) zmienić wartość linijki „TextureMipBias” na 8.

Do wprowadzenia stosownych modyfikacji można też skorzystać ze specjalnego moda, który dostępny jest w serwisie Nexus.

Wiedźmin 3 to ostatnia odsłona wirtualnych przygód Geralta z Rivii. Biały Wilk rusza na poszukiwania Ciri - znanej z powieściowego pierwowzoru dziewczyny, ściganej przez zastępy tytułowych jeźdźców Dzikiego Gonu.

01

Produkcja doczekała się dwóch dużych rozszerzeń zatytułowanych Serca z Kamienia oraz Krew i Wino. W sierpniu na rynku zadebiutowało zbiorcze wydanie gry, zawierające nie tylko podstawową wersję, ale i oba wspomniane dodatki.

Tytuł dostępny jest na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (7)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (7)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami