Więcej trawy - mod do Fallout 4

Zwiększona gęstość zieleni, także pod wodą.

Roślinność w Falloucie zawsze traktowano odrobinę po macoszemu. Bulwiaste owoce pokryte pęcherzami, szarobure trawy i drzewa, rzadkie kępki traw i porostów. Widok nieatrakcyjnej roślinności u niektórych wywołał zastanowienie, czy po nuklearnej zagładzie świat rzeczywiście by tak wyglądał? Wystarczy spojrzeć na fotografie z terenów Czarnobyla. Teraz to miejsce porasta gęsta roślinność.

Innym elementem stojącym za rzadkością - nawet tej zmutowanej - roślinności są po prostu osiągi gry. Zmniejszona gęstość zalesienia i spłaszczenie traw do poziomu tekstur wpływa pozytywnie na wydajność silnika, a w szczególności na liczbę klatek na sekundę. Przy użyciu moda zwiększymy gęstość traw i sprawimy, że świat gry stanie się bardziej rzeczywisty.

Jeżeli chcemy nadać grze większego realizmu, siejąc wirtualną trawę, do wyboru mamy kilka opcji. Mówimy o trzystopniowym poziomie gęstości, wysokości i nachylenia traw oraz wodnych porostów. W pierwotnej wersji moda były to wartości x3, x5 oraz x10 gęstości. Mod jest jednak stale aktualizowany i w obecnej wersji do czynienia mamy ze zwiększeniem ilości traw na poziomie niskim, średnim i wysokim. Najwyższy poziom zagęszczenia przeznaczony jest do robienia screenshotów, obciąża bowiem silnik zmniejszając liczbę klatek na sekundę.

Jak działa mod?

Mod zwiększa gęstość traw na pustkowiach. 3 warianty moda zagęszczają stopniowo wypalone radiacją skrawki ziemi. Nie oznacza to, że wszystko staje się bardziej zielone. Pamiętajmy że świat Fallouta to dominujące kolory umierającej natury. Nieuczęszczane miejsca stają się jednak bardziej zarośnięte, co może wpłynąć na płynność rozgrywki - w zależności od komputera na którym gramy.

001

Jak zainstalować moda?

Instalację przeprowadzimy z pomocą Nexus Mod Manager. Wystarczy, że wejdziemy na stronę moda i po wybraniu zakładki „FILES” klikniemy na „DOWNLOAD WITH MANAGER”. Przy aktywacji moda wybieramy jeden z wariantów gęstości traw i już możemy cieszyć się efektami.

Powrót do spisu treści: Fallout 4 - mody do gry

Następnie: Nieinwazyjny HUD - mod do Fallout 4

Kolejny mod pozwoli nam na zmianę ustawień związanych z wyświetlaniem HUDu. Idealne rozwiązanie dla osób filmujących rozgrywkę pozwoli nam na całkowite ukrycie elementów informacyjnych wyświetlonych na ekranie.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami