Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nieinwazyjny HUD - mod do Fallout 4

Zanikanie interfejsu.

HUD (Head-Up Display) jest elementem interfejsu, który przedstawia nam wszelkie niezbędne informacje, nie jest jednak częścią świata gry. To, przykładowo, pasek życia, kompas lub punkty akcji. Za pomocą moda możemy zdecydować, jakie części HUD-u będą wyświetlane lub w jakich warunkach pokażą się i znikną niezbędne informacje.

Mod został stworzony jako odpowiedź na potrzebę większego wczucia się w świat gry. Po zainstalowaniu nic już nie będzie mówiło nam, że widzimy tylko grę, ponieważ wszystkie wskaźniki zostaną ukryte, a my zobaczymy tylko świat gry i swoją postać. Używając holotaśmy w Pip-Bouy ustalimy, w jakich sytuacjach HUD pojawi się ponownie.

Motto moda mówi, że HUD zostaje wyświetlony tylko w kluczowych momentach. Przykładowo, pasek życia pojawi się, kiedy poziom zdrowia spadnie poniżej 90 procent, a zniknie ponownie, kiedy się uleczymy. Wskaźnik punktów akcji pojawi się tylko w momencie wykonywania czynności zużywającej punkty akcji. Wszystkie warunki możemy edytować z poziomu gry.


Jak działa mod?

Mod daje nam dostęp do szerszego zakresu ustawień związanych z HUDem niż sama gra. Nowe urządzenie w naszym ekwipunku pozwoli nam na wyłączenie poszczególnych elementów informacyjnych ekranu lub ustawienie warunków, kiedy poszczególne informacje mają się pojawiać. Mod jest idealnym rozwiązaniem dla osób filmujących rozgrywkę.


Jak zainstalować moda?

Mod instalujemy z pomocą programu Nexus Mod Manager. Na stronie moda, w zakładce „FILES”. musimy wybrać jedną z opcji. Pierwsza to normalnie działający mod. Druga zaś to opcja, którą wybieramy kiedy nie chcemy zrezygnować z celownika na środku ekranu. Teraz wystarczy tylko wybrać „DOWNLOAD WITH MANAGER” odpowiedniej wersji i aktywować mod w menadżerze.

Po zainstalowaniu moda w naszym ekwipunku pojawi się nowy przedmiot, którym kontrolujemy warunki działania moda oraz zmieniamy ustawienia.


Powrót do spisu treści: Fallout 4 - mody do gry

Następnie: Przejrzysta woda - mod do Fallout 4

Czysta woda w Falloucie? Czemu nie! Z pomocą kolejnego moda wyczyścimy brudny szlam, którzy miejscowi nazywaja „wodą”. Dojrzymy dna i z chęcią odwiedzimy radioaktywne głębie.

Komentarze