Fan rozpoczął zbiórkę funduszy na Life is Strange 2

AKTUALIZACJA: Projekt anulowany.

Aktualizacja (05.04.2016): Nikogo nie zaskoczy zapewne fakt, że nieoficjalna zbiórka pieniędzy na Life is Strange 2 została anulowana.

Twórca pomysłu nie skomentował sytuacji, lecz można domyślać się, że do akcji wkroczyli prawnicy Square Enix.

***

Oryginalna wiadomość (04.04.2016): Na Kickstarterze rozpoczęła się zbiórka funduszy na Life is Strange 2. Akcję zainicjował fan, który nie może doczekać się sequela epizodycznej przygodówki.

adas
Ballada o sequelu, którego nie było

Scott Ashby chce zebrać co najmniej 20 tys. dol. Zaznacza jednak, że pieniądze mają trafić do deweloperów, a on sam nie zajmie się tworzeniem gry.

Inicjator projektu planuje zwrócić się do studia Dontnod z prośbą o wyprodukowanie kontynuacji. Jest też przygotowany na ewentualną odmowę.

„Jeżeli Dontnod nie będzie zainteresowane stworzeniem sequela w ramach rozsądnego okresu czasowego, pieniądze zostaną wydane na zakup niezbędnych praw do Life is Strange 2 i sponsorowanie innego zespołu deweloperów”.

Ashby przygotował różne progi finansowe dla wszystkich, którzy zechcą wesprzeć projekt. Za 1000 dol. możemy napisać samodzielnie historię postaci, a za drugie tyle podłożymy nawet głos.

Fan obiecuje też, że sequel będzie mieć szesnaście różnych zakończeń oraz mini-grę musicalową. Nie zabraknie powracających postaci z pierwszej części.

Dontnod i Square Enix - wydawca Life is Strange - nie skomentowali jeszcze niecodziennego pomysłu Ashby'ego. Można się jednak spodziewać, że projekt niedługo zostanie anulowany.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Watch Dogs 2 za darmo - zobacz, jak zdobyć

Aktualizacja: Ubisoft rozda grę "wszystkim".

Pokaz Ubisoftu - jak oglądać, stream na żywo

Assassin's Creed Valhalla, Far Cry 6 i nie tylko.

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami