Skip to main content

Twórcy Life is Strange pracują nad inną przygodówką w podobnym stylu

Dla Bandai Namco.

Francuskie Dontnod Entertainment osiągnęło ogromny sukces za pośrednictwem Life is Strange, więc nie powinno chyba dziwić, że twórcy kontynuują prace nad podobnym tytułem.

Jak się jednak okazuje, powstaje nie tylko drugi sezon tego tytułu - dla Square Enix - lecz także całkiem nowa pozycja, już dla innej japońskiej firmy, Bandai Namco.

Jak ujawnił serwis MCV, mowa o „narracyjnej grze przygodowej”, z akcją umieszczoną w fikcyjnym miasteczku w USA oraz z elementami śledztwa. Brzmi znajomo?

Więcej detali - tytuł, datę premiery, platformy docelowe - poznamy jednak dopiero w przyszłym roku.

Jedyny materiał z nowej gry

Prace nad fabułą jeszcze trwają, a Dontnod zapewnia jednocześnie, że rozwój gry nie wpłynie negatywnie na inne projekty, w tym właśnie Life is Strange 2, ale także Vampyr.

- Chcemy, by nowe licencje stanowiły połowę naszego biznesu i zamierzamy zrealizować ten cel poprzez rozwój długoterminowych stosunków z kilkoma producentami - wyjaśnia Hervé Hoerdt z europejskiego oddziału Bandai Namco.

- Pierwszym krokiem było Little Nightmares i jesteśmy bardzo zadowoleni z tego tytułu, ale to tylko start czegoś większego. Ostatnio wydaliśmy także Get Even, a teraz z radością ogłaszamy współpracę z Dontnod - dodaje.

Zobacz także