Sony zamyka studio twórców Driveclub i Motorstorm

Pożegnanie z Evolution.

Przedstawiciele Sony poinformowali dziś, że zapadła decyzja o zamknięciu Evolution Studios odpowiedzialnego między innymi za produkcję Driveclub.

asdasd
Jesienią ubiegłego roku ukazał się dodatek wprowadzający do Driveclub motocykle

Japońska firm zapewnia, że postara się przenieść deweloperów do prac nad innymi projektami związanymi z konsolami PlayStation.

Zamknięcie Evolution jest efektem „zmian w strukturze europejskich studiów” związanych z Sony i stałego „procesu analizowania Worldwide Studios”. Firma chce zawsze być pewna, że posiadane zasoby zagwarantują powstanie wysokiej jakości innowacyjnych projektów.

„Wiemy, że ta decyzja wiąże się z ryzykiem utraty ważnych członków zespołu, ale skupiając się na innych studiach - które pracują nad ekscytującymi projektami - postawimy się w lepszej, mocniejszej pozycji, by zaoferować odbiorcom najlepszą jakość produktów” - napisali przedstawiciele Sony w oświadczeniu.

Evolution zostało założone w 1999 roku. Firma odpowiada między innymi za serię Motorstorm. Pracowała też nad najlepszymi odsłonami cyklu WRC.

Ostatni projekt studia to wyścigowa gra Driveclub, która zadebiutowała w 2014 roku. Produkcja była stale rozwijana poprzez kolejne aktualizacje i DLC.

Deweloperzy pracowali także nad wsparciem PlayStation VR dla Driveclub. Nie wiadomo czy w związku z likwidacją firmy, wersja przygotowywana z myślą o wirtualnej rzeczywistości ostatecznie powstanie.

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami