Microsoft umożliwi wspólną rozgrywkę na Xbox One i PS4

Sony musi jednak „przyjąć zaproszenie”.

Przedstawiciele Microsoftu ogłosili dziś Cross-Network Play, dzięki któremu posiadacze Xbox One zagrają w wybrane tytuły z użytkownikami PS4 i PC.

asdasd
Już niedługo niebiescy kontra zieloni?

Warto zaznaczyć, że funkcja została ujawniona jako nowy element programu ID@Xbox związanego z grami niezależnymi. Opcja dotyczy więc na razie mniejszych tytułów.

Charla podkreślił jednak na Twitterze, że wprowadzenie zapowiedzianego systemu do gier wysokobudżetowych nie jest niemożliwe, gdyż teoretycznie funkcja sprawdzi się w każdej produkcji.

„Poza natywnym wspieraniem opcji gry między Xbox One i Windows 10, umożliwiamy też deweloperom wsparcie dla rozgrywki między sieciami” - napisał dyrektor ID@Xbox, Chris Charla.

Wypowiedź na temat „sieci” oznacza poszerzenie funkcji wspólnej gry pomiędzy Xbox One i PC. Zniknie wymóg posiadania najnowszej wersji systemu i korzystania z tytułu z poziomu Windows Store.

Pierwszą grą wspierającą Cross-Network Play będzie Rocket League, choć pozwoli tylko na wspólną zabawę posiadaczy wersji na Xbox One oraz Steam.

Deweloperzy z Psyonix zaznaczyli, że „niedługo ujawnią informacje dotyczące innych platform”. Możliwe, że doczekamy się więc multiplatformowej rozgrywki między PS4 i konsolą Microsoftu.

Wykorzystanie nowego systemu firmy z Redmond nie jest nikomu narzucane. Twórcy muszą odpowiednio przygotować grę, by wspólna zabawa odbiorców na różnych platformach była w pełni bezproblemowa.

Oczywiście, wprowadzenie gry między PS4 i Xbox One zależy także od nastawienia Sony do pomysłu Microsoftu. Japońska firma nie wystosowała jeszcze żadnego komentarza.

Reklama

Skocz do komentarzy (10)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (10)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami