Microsoft umożliwi wspólną rozgrywkę na Xbox One i PS4

Sony musi jednak „przyjąć zaproszenie”.

Przedstawiciele Microsoftu ogłosili dziś Cross-Network Play, dzięki któremu posiadacze Xbox One zagrają w wybrane tytuły z użytkownikami PS4 i PC.

asdasd
Już niedługo niebiescy kontra zieloni?

Warto zaznaczyć, że funkcja została ujawniona jako nowy element programu ID@Xbox związanego z grami niezależnymi. Opcja dotyczy więc na razie mniejszych tytułów.

Charla podkreślił jednak na Twitterze, że wprowadzenie zapowiedzianego systemu do gier wysokobudżetowych nie jest niemożliwe, gdyż teoretycznie funkcja sprawdzi się w każdej produkcji.

„Poza natywnym wspieraniem opcji gry między Xbox One i Windows 10, umożliwiamy też deweloperom wsparcie dla rozgrywki między sieciami” - napisał dyrektor ID@Xbox, Chris Charla.

Wypowiedź na temat „sieci” oznacza poszerzenie funkcji wspólnej gry pomiędzy Xbox One i PC. Zniknie wymóg posiadania najnowszej wersji systemu i korzystania z tytułu z poziomu Windows Store.

Pierwszą grą wspierającą Cross-Network Play będzie Rocket League, choć pozwoli tylko na wspólną zabawę posiadaczy wersji na Xbox One oraz Steam.

Deweloperzy z Psyonix zaznaczyli, że „niedługo ujawnią informacje dotyczące innych platform”. Możliwe, że doczekamy się więc multiplatformowej rozgrywki między PS4 i konsolą Microsoftu.

Wykorzystanie nowego systemu firmy z Redmond nie jest nikomu narzucane. Twórcy muszą odpowiednio przygotować grę, by wspólna zabawa odbiorców na różnych platformach była w pełni bezproblemowa.

Oczywiście, wprowadzenie gry między PS4 i Xbox One zależy także od nastawienia Sony do pomysłu Microsoftu. Japońska firma nie wystosowała jeszcze żadnego komentarza.

Reklama

Skocz do komentarzy (10)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Far Cry 6 bez ray tracingu na konsolach - opcja dostępna tylko na PC

Na platformach PlayStation i Xbox liczy się wydajność.

Deathloop - Poradnik, Solucja

Jak zacząć, rozgrywka, walka, opis przejścia i tropy - poradnik do Deathloop.

Komentarze (10)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami