Wiedźmin 3: Krew i wino - premiera, fabuła, edycje i cena

Wszystkie informacje o drugim dodatku do gry.

Krew i Wino to drugi duży dodatek do polskiej gry RPG - Wiedźmin 3: Dziki Gon. Podobnie jak w przypadku poprzedniego rozszerzenia fabularnego - Serca z kamienia - tak i tutaj mamy do czynienia z wieloma nowymi zadaniami, postaciami oraz niespotykanym wcześniej ekwipunkiem.

Elementem odróżniającym dodatek od podstawowej wersji gry jest miejsce akcji - to kraina Toussaint, znana z książkowych przygód Geralta, ale nie eksploatowana dotychczas w komputerowych adaptacjach. To właśnie w tym sielankowym i na pozór szczęśliwym księstwie rozegrają się wydarzenia z rozszerzenia, którego przejście powinno zająć graczowi około 20 godzin.

  • Wersja językowa: polska (dubbing i napisy)
  • Producent: CD Projekt RED
  • Wydawca: CD Projekt
  • Dystrybutor: cdp.pl

Zobacz: Wiedźmin 3: Krew i Wino - Recenzja

Data premiery i platformy

Premiera została ustalona na 31 maja, na wszystkich platformach docelowych - podobnie jak w przypadku „podstawki”, tak i tym razem w Geralta wcielimy się na PC oraz konsolach nowej generacji: Xbox One i PS4.

aaa
Winnice to jeden z charakterystycznych elementów krajobrazu Toussaint

Dostępne edycje gry, preorder i cena

Dodatek można nabyć w kilku różnych edycjach - znajdziemy wśród nich zarówno samo rozszerzenie, jak i pakiety składające się z dwóch dodatków lub podstawki i obu add-onów:

  • Wiedźmin 3: Dziki Gon - Krew i wino - zawiera jedynie rozszerzenie Krew i wino. Cena samego dodatku w Polsce nie została jeszcze ujawniona.
  • Wiedźmin 3: Dziki Gon - Pakiet dodatków - zawiera pakiet składający się z obu dużych dodatków: Serce z kamienia oraz Krew i wino, cena: ok. 99,99 zł (PC, PS4 i Xbox One);
  • Wiedźmin 3: Dziki Gon - Gra + Pakiet dodatków - zawiera podstawową wersję gry wraz z dwoma dużymi rozszerzeniami, cena: 219,99 zł (PC), 306,99 (Xbox One) lub 318,00 zł (PS4).

Rozszerzenie Krew i wino nie jest samodzielnym dodatkiem - do działania wymaga podstawowej wersji gry.

Fabuła i świat

Akcja dodatku dzieje się w bajkowej krainie Toussaint, znajdującej się na północno-wschodnim skraju Nilfgaardu. Pożoga wojny nie dotarła jak dotąd do tych spokojnych terenów, przez co pozostały one malownicze i kuszące swym naturalnym pięknem.

Ludzie są tutaj szczęśliwi i nie zaprzątają sobie głowy wielką polityką, skupiając się na codzienności, co jakiś czas przerywanej obchodami świąt, festiwalami i rycerskimi turniejami. Centralnym punktem krainy jest urokliwy pałac Beauclair, zbudowany na elfickich fundamentach. To właśnie w nim rezydują najważniejsi politycy, dbający o dobro lokalnej społeczności.

Rozległa międzygórska kotlina słynie z doskonałych win, wytwarzanych w legendarnych winnicach rozciągających się na stokach gór i dawnych wulkanów. Potwory są rzadko spotykane, a kraj nie angażuje się w żadne konflikty - nie posiada nawet regularnego wojska ani milicji, posiłkując się usługami błędnych rycerzy.

Mimo wszystko Toussaint nie jest pozbawione skazy. Idylla jest tylko pozorna - uśmiechy skrywają noże, a za radosnymi maskami kryje się moralna zgnilizna. Księstwo toczy nieustanną walkę ze swą mroczną przeszłością, pod kolorową zasłoną skrywając wiele sekretów i zbrodni. U podstaw całego zła stoi tajemnicza siła, z która zmierzyć się może jedynie prawdziwy wiedźmin.

ddd
Wspaniały pałac Beauclair góruje nad kotliną

Toussaint to także kraina znana fanom książkowej Sagi o Wiedźminie:

  • Kilka lat przed wydarzeniami opowiedzianymi w grze, księstwem rządziła porywcza i kapryśna księżna Anna Henrietta, zwana także Anariettą.
  • Arystokratka z wzajemnością zakochała się w Jaskrze, co nieszczególnie spodobało się jej mężowi - Rajmundowi.
  • W wyniku serii kolejnych zdarzeń Rajmund wyzionął ducha, a Jaskier został skazany na banicję za romans z miejscową szlachcianką, o którą Anarietta była słusznie zazdrosna.

Rozgrywka

Rozszerzenie składa się z wielu nowych zadań głównych i pobocznych, których zaliczenie powinno zająć graczowi ponad 20 godzin. Odwiedzając Toussaint napotkamy wiele barwnych postaci - w tym osobistości znane z książek i poprzednich odsłon gry. To oczywiście nie wszystko: w czasie przygód zgromadzimy też sporo nowych przedmiotów oraz kart do Gwinta.

Krew i wino nie wprowadzi prawdopodobnie żadnych poważnych zmian w mechanice zabawy, opierając się raczej na wzorcach wypracowanych w podstawowej wersji gry. Ponownie wcielamy się więc w wiedźmina Geralta, by walczyć z potworami, rozwiązywać problemy miejscowej ludności i rozwijać kolejne umiejętności.

Krew i wino - trailery i gameplaye

Twórcy przygotowali obecnie tylko jeden, krótki materiał wideo, związany z ogłoszeniem daty premiery. Jest też dziennik deweloperski, prezentujący dodatkowe sceny.

Zobacz: Wiedźmin 3: Krew i Wino - Poradnik do dodatku

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (9)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami