Halo 5: Guardians - Misja 2: Niebiescy

Zbadaj stację badawczą ONI - Argent Moon - z drużyną Niebieskich.

Na okres tego zadania wcielamy się w Master Chiefa, który dowodzi Niebieskimi w tej misji. Tego rodzaju zmiana perspektywy to jedna z nowości w Halo 5: Guardians, gwarantująca oryginalne zwroty akcji w każdym zadaniu.

Znajdź Centrum Danych

Po wylądowaniu na stacji badawczej kieruj się prosto przez korytarz, następnie w prawo i lewo, by trafić na dalsze przejście. Kontynuuj skręcającą w prawo ścieżkę, aż dojdziesz do drzwi na końcu hali po lewej. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz wcisnąć dolny przycisk kierunkowy, by wskazać punkt prowadzący do celu.

Wyeliminuj wszystkich trepów z nowego pomieszczenia. Warto próbować eliminować ich po cichu, podchodząc od tyłu i wciskając RB. Przejdź przez drzwi po prawej, prowadzące do nowego pomieszczenia. Zlokalizuj kolumnę ze świecącym się czerwonym kwadratem na wprost. Za nią jest do podniesienia nagranie ze stacji.

Idź prosto przez kolejne korytarze, po drodze odpierając ataki Przymierza. W końcu dotrzesz do centrum danych. Znajdź panel na środku pomieszczenia, by uzyskać dostęp do bazy danych.

W drodze do sterowni

Po wszystkim otworzą się drzwi po prawej. Kieruj się prosto, aż znajdziesz windy po lewej. Wejdź do środka i użyj panelu, by aktywować windę i ruszyć w kierunku centralnego sterowania stacji.

Gdy winda się zatrzyma, użyj spartańskiej szarży by przebić zablokowane drzwi, które napotykamy po wyjściu z windy. Uwaga na stopień ;).

Po zeskoczeniu do nowego pomieszczenia, przygotuj się do walki z kilkoma zagubionymi obcymi. Gdyby brakowało amunicji, to po prawej od miejsca upadku jest skrzynia. Wciśnięcie strzałki kierunkowej w dół podświetli ją dla Ciebie.

Po oczyszczeniu terenu kieruj się po schodach na górę. Na szczycie znajdziesz rakietnicę Hydra, która może namierzać przeciwników, ale bez namierzania jest równie zabójcza.

Niespodziewany upadek

Idź prosto, siejąc zniszczenie wśród zastępów Przymierza. Pamiętaj o wykorzystywaniu wyższych punktów mapy na swoją korzyść - trudniej Cię ustrzelić, za to Ty widzisz każdego jak na dłoni. Gdy dotrzesz do długiego metalicznego przejścia, wyskoczy Łowca, przez którego atak spadniemy w mroczną otchłań.

Po przerywniku filmowym okaże się, że czeka Cię przeprawa przez ciemne korytarze rozświetlane jedynie przez światła w pancerzach drużyny. Idź prosto przez czerwone przejścia, aż dotrzesz do automatycznie otwierających się drzwi.

Wiele misji pozwala na wolność działania i wybór alternatywnych ścieżek prowadzących do tego samego miejsca. Dzięki nim można zaatakować wroga od flanki. Możesz przejść przez drzwi, bądź też obrać ścieżkę po lewej, gdzie wąski, ciasny przesmyk zaprowadzi nas do bocznego wejścia, skąd możemy zaatakować z zaskoczenia.

Kolejna winda

Kontynuuj wędrówkę, aż dotrzesz do korytarza z kilkoma oknami. Na samym końcu po prawej są drzwi, przez które powinieneś przejść. Użyj panelu po prawej stronie drzwi laboratorium, by dostać się do windy laboratorium. Po zjechaniu w dół czeka dwóch Łowców. Po ich pokonaniu możesz znaleźć kolejne nagranie po lewej stronie pomieszczenia.

Idąc dalej, po lewej stronie znajdziesz cylinder, który możemy przełączyć na sterowanie ręczne. Po aktywowaniu cylinder się przesunie, otwierając przejście. Skaczemy do dziury, a następnie wyważamy drzwi spartańską szarżą.

Przeciążamy reaktor

Napotkasz całe zastępy Trepów, Szakali i Elit w następnym pomieszczeniu. Po zwycięstwie kieruj się w górę pomieszczenia, do sterowni. Znajdź panel sterowania reaktorem i uruchom sekwencję pozwalającą na przeciążenie. Stań na platformie na samym środku, następnie zjedź na sam dół.

Kolejne zadanie to wyłączenie systemów chłodzenia reaktora. Na tym obszarze jest kilka platform i kolumna na środku. Wskocz do zaparkowanej nieopodal Zjawy i podleć do jednej z central chłodzenia (strzałka w dół wskaże je na ekranie). Zaszarżuj przez drzwi i uruchom na panelu otwarcie wentylatorów.

Odkryte otwory wentylacyjne możesz zniszczyć latając Zjawą po całej centrali. Uważaj na wrogie Zjawy i strzelających wszędzie przedstawicieli Przymierza. Nie krępuj się i zniszcz wszystko co przeszkadza w swobodnym lataniu. Po skasowaniu ostatniego wentylatora kieruj się do wąskiego przejścia na drugim końcu tego ogromnego pomieszczenia.

Ewakuacja

Zeskocz na niższy poziom hangaru, zastrzel przeciwników i kieruj się w stronę terminalu na końcu sali. Uruchom system tankujący statek, którym planujecie uciec. W trakcie tankowania będziesz musiał przetrwać kolejne fale wrogich kosmitów. Warto podnosić ciężką broń rozrzuconą po pomieszczeniu, gdyż w połowie pojawią się Łowcy, a w parze z mniejszymi stworami potrafią poważnie dać w kość.

Po wszystkim podejdź do statku by uruchomić przerywnik filmowy i zakończyć misję.

Następnie: Halo 5: Guardians - Misja 3: Zeszklenie, Misja 4: Stacja Meridian.

Powrót do spisu treści: Halo 5: Guardians - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami