Ubisoft rezygnuje z produkcji gier na PlayStation 3 i X360

Poza serią Just Dance.

Ubisoft nie zamierza już produkować gier na konsole PlayStation 3 i Xbox 360 - poza kolejnymi odsłonami serii Just Dance.

1
Syndicate

Firma poinformowała o takiej decyzji podczas wczorajszej konferencji z inwestorami. Francuski wydawca i producent planuje skoncentrować się na sprzęcie obecnej generacji oraz na PC.

W ubiegłym roku Ubisoft wydał dwie odsłony Assassin's Creed: Rogue na PS3, Xbox 360 oraz Unity na PlayStation 4, Xbox One i komputery osobiste. Ostatnio również strzelanka Far Cry 4 trafiła na obie generacje konsol.

Sytuacja zmieni się jednak wraz z Assassin's Creed Syndicate, zmierzającym jesienią już tylko na PC, PS4 i Xbox One. Co interesujące, to trzecia odsłona serii na nowe konsole w okresie dwóch lat (Black Flag, Unity i Syndicate), i to nie licząc Assassin's Creed: Chronicles.

Tym samym obecny rok będzie pierwszym od powstania serii, w którym posiadacze PS3 i X360 nie dostaną nowej części popularnego cyklu.

Nie poruszono tematu Wii U, ale Ubisoft przyznał ostatnio, że Watch Dogs było ostatnią „dojrzałą” produkcją na platformie Nintendo.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami