Studio twórców DriveClub zwolni połowę pracowników

Evolution zostanie zamknięte?

Evolution Studios, firma odpowiedzialna za grę wyścigową DriveClub na PlayStation 4, zwolni 55 pracowników - dowiedział się Eurogamer od źródeł zaznajomionych ze sprawą.

1
Zuuuuuuuuuum

Rozmówcy wskazują, że to około połowa zatrudnionych deweloperów. Część osób może stracić etaty, lecz powrócić na bazie kontraktów, ale nie podjęto jeszcze ostatecznych decyzji w tej sprawie.

Sony potwierdziło redukcję, ale bez podania konkretnej liczby zwalnianych pracowników.

Decyzja związana jest z prowadzoną w Evolution restrukturyzacją - twórcy skoncentrują się teraz na zamienieniu gry wyścigowej „w usługę” oraz na przygotowaniu wersji PlayStation Plus.

Brytyjska firma jest częścią portfolio deweloperskiego Sony Worldwide Studios, składającego się w Europie jeszcze z Guerrilla Games (Killzone), Media Molecule (LittleBigPlanet) i Sony London Studio (SingStar).

DriveClub miało ukazać się pierwotnie w listopadzie 2013 roku, ale debiut opóźniono ostatecznie niemal o rok, co na pewno przełożyło się na znaczy wzrost kosztów.

Pomimo dodatkowego czasu na prace, premiera gry przysporzyła graczom wielu problemów, a kłopoty z serwerami trapiły tytuł jeszcze długo po debiucie.

Jedno ze źródeł sugeruje, że zwolnienia są krokiem w kierunku zamknięcia studia, ale na razie deweloperzy koncentrują się na dalszym rozwoju gry, z planami na kolejne DLC włącznie.

Reklama

Skocz do komentarzy (10)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (10)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami