Sony „czasowo wstrzymuje” darmową edycję DriveClub z PlayStation Plus

Problemy z serwerami.

Darmowa wersja wyścigowego DriveClub - przeznaczona dla abonentów PlayStation Plus - została opóźniona.

1
DriveClub miało pierwotnie zadebiutować w listopadzie

Promocyjna edycja miała pojawić się wczoraj w Stanach Zjednoczonych. Gracze z Europy czekali do dzisiejszego popołudnia, ale wszystko wskazuje na to, że oczekiwanie się przedłuży.

Przedstawiciel producenta przyznał, że decyzję podjęto, by zapewnić płynne działanie serwerów dla graczy, którzy zdecydowali się na zakup pełnej wersji.

„Rejestrujemy sporo aktywności i szerokie korzystanie z funkcji społecznościowych, co niestety niemal wyczerpuje możliwości naszej infrastruktury” - napisał na Facebooku Paul Rustchynsky z Evolution Studios.

„Gdy serwery będą już działały normalnie, na pewno damy wam znać, kiedy będziecie mogli pobrać PS Plus Edition i aplikację My DriveClub.”

Jeśli przedpremierowo zamówiliśmy aktualizację z wydania PS Plus, to pełną wersję cyfrową otrzymamy bez przeszkód. Jeśli nie możemy połączyć się z serwerem, nadal możemy grać offline. Wszelkie osiągnięte postępy zostaną zsynchronizowane później.

„Wiemy, że czekaliście na możliwość wspólnej zabawy ze znajomymi i robimy wszystko, co w naszej mocy, by to umożliwić” - dodaje Rustchynsky. „Jeszcze raz przepraszamy za trudny start. Będziemy informować na bieżąco o postępach.”

Pełna, cyfrowa wersja gry pojawi się w europejskim PlayStation Network jeszcze dzisiaj, bez przeszkód.

„Driveclub nie jest objawieniem i rewolucją. To po prostu dobra samochodówka, z dopracowanym i sprawiającym frajdę modelem jazdy. Całość urozmaica interesujący system wyzwań” - zauważył w recenzji Mateusz.

Reklama

Skocz do komentarzy (17)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Nowy gameplay z Gran Turismo 7

Deep Forest Raceway.

Forza Horizon 5 krytykowana przez weterana serii

Jako problemy wymienia m.in. zawodny tryb sieciowy i napływ oszustów.

Na stronie

Komentarze (17)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami