Uncharted na PS4 pozwoli „w nowy sposób doświadczyć przygód Drake'a”

Naughty Dog o bieżących projektach i zmianach personalnych w studiu.

Przedstawiciele Naughty Dog potwierdzili, że Nathan Drake odegra istotną rolę w nowej odsłonie Uncharted. Najprawdopodobniej ponownie będzie głównym bohaterem.

wb
Wells i Balestra odbierają nagrodę BAFTA za The Last of Us

- To nowa historia, samodzielna tak jak poprzednie. Odbiorcy nie muszą znać innych odsłon, by cieszyć się kolejną - zaznaczył Evan Wells, jeden z szefów studia, w rozmowie z dziennikarzem serwisu Game Informer.

- Możemy powiedzieć, że gra pozwoli w nowy sposób doświadczyć przygód Drake'a i jego towarzyszy.

Christophe Balestra, wiceprezydent Naughty Dog, podkreślił, że nowa cześć Uncharted nie wprowadzi żadnych rewolucyjnych zmian. Będzie raczej ewolucją pomysłów znanych z poprzednich gier.

- Zawsze usprawnialiśmy techniki narracji związane z przedstawianiem sytuacji i zdarzeń, w których odnajdywał się Drake - powiedział Balestra. - Nowe Uncharted będzie kontynuować tę ewolucję.

- W sieci krąży teoria, która sugeruje, że odejdziemy od formuły serii, że The Last of Us jest wyznacznikiem stylu rozgrywki w naszych przyszłym grach. Nie spodziewajcie się takich istotnych zmian.

Prace nad Uncharted na PS4 nadzorują Neil Druckmann i Bruce Straley. To dyrektorzy kreatywni zeszłorocznego hitu Naughty Dog.

Deweloperzy skomentowali także niedawne zmiany personalne w firmie. Studio opuściła między innymi dyrektorka kreatywna cyklu Uncharted, reżyser trzeciej części serii oraz główny artysta The Last of Us. Przedstawiciele firmy dziwią się, że „każde odejście, czy nawet zatrudnienie nowej osoby są traktowane jak istotne wydarzenia”.

- Zdziwiły nas wszystkie historie, artykuły i odbiór zmian. Kontrastowało to z sytuacją i nastrojami w studiu. Wszyscy są podekscytowani i pełni energii. Nie jesteśmy załamani i zagubieni, jak niektórzy starali się sugerować - stwierdził Wells.

Balestra podkreślił, że wszystkie zmiany personalne w studiu „nie są statystycznie niczym niezwykłym”. Wells dodał, że nie są to znaczące zmiany i zaznaczył, że od początku istnienia studia opuściło je wiele osób, których miejsce zajęli inni.

Projektanci poinformowali również, że Naughty Dog pracuje obecnie nie tylko nad odświeżoną wersją The Last of Us oraz nowym Uncharted.

- Mamy jeden duży projekt, porównywalny do Uncharted pod względem skali przedsięwzięcia. Znajduje się w bardzo wczesnej fazie prototypu - zdradził Wells.

Nowa odsłona Uncharted została zapowiedziana w listopadzie ubiegłego roku. Początkowo podejrzewano, że gracze wcielą się w nowego bohatera.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami